Medvjedi vode 1-0 u finalnoj seriji protiv Mladosti

Izvještaj 09.03.2015.
Nakon što je u dvije utakmice svladao Zagreb u polufinalnoj seriji Prvenstva Hrvatske, Medveščak je u istom tonu nastavio i u finalu. U prvoj finalnoj utakmici uvjerljivo je slavio nad Mladosti s kojom se i prošle sezone borio za naslov prvaka i poveo 1-0 u seriji. Susret na klizalištu Velesajam završio je rezultatom 2:7.

Medvjedi su osigurali vodstvo već u 4. minuti golom Ivana Brenčuna, ali igrači Mladosti, koji su imali upola manji broj udaraca na gol u prvoj trećini, 6:12, izjednačili su u 20. zahvaljujući Mariju Novaku. Početkom druge trećine, u 21. minuti, Domen Vedlin osigurao je ponovnu prednost Medvjeda, ali četiri minute kasnije Mladost je još jednom poravnala rezultat (Robert Cerovečki). No, nakon još jednog izjednačenja Medvjedi su napravili pritisak u suparničkoj trećini i od 36. do 46. minute nanizali četiri gola. Od toga je jedan bio iz situacije s igračem više i jedan iz situacije s igračem manje, a mrežu Ivana Štimca Rojtinića redom su tresli Saša Martinović, Nathan Perkovich te dvaput Mike Glumac. Posljednji, sedmi pogodak za Medvjede upisao je u 59. minuti Borna Šilović.

Druga finalna utakmica na rasporedu je već u četvrtak 12. 03. u 19:15 na klizalištu Velesajam, a treća u petak 13. 03. u 17:30, dok će se četvrta ukoliko će biti potrebna igrati u nedjelju 15. 03. u 17:30.