Medvjedi zabijali protiv Estonije

Novost 18.04.2015.
Hrvatska seniorska reprezentacija nastavlja utrku za jednu od medalja na Svjetskom prvenstvu Divizije I Grupe B. U četvrtoj utakmici svladala je Estoniju s odličnih 5:2, dok je igračem utakmice u redovima hrvatske selekcije proglašen nekadašnji igrač Medveščaka Ryan Kinasewich.

''Bila je ovo dobra pobjeda. Njima su se ona dva prva gola posrećila. Isto tako je moglo biti i 2:0 za nas jer smo i mi imali prilika u prvoj trećini. Ova pobjeda nas je približila srebrnoj medalji i vratila nam samopouzdanje nakon poraza od Nizozemske, ali još ništa nije gotovo. Protiv Koreje nas očekuje ogroman posao. Brza su momčad i svi ćemo morati izvući najbolje iz sebe'', izjavio je Kinasewich.

Iako su Estonci do 10. minute osigurali prednost od dva gola, hrvatski su reprezentativci dostigli tu razliku i u drugoj trecini ostvarili preokret, a sve je krenulo s Kinasewichevim pogotkom u 12. minuti. Golovi su se nastavili nizati u preostale dvije trećine. Igrač Medvjeda Nathan Perkovich tako je u 24. minuti ostvario 4/4 (četiri gola, u četiri utakmice), dok je pak mladi napadač Matija Miličić, koji je proteklu sezonu odradio u jakom juniorskom EBEL-u igrajući za Medveščak U20, lagano usmjerio Hrvatsku prema pobjedi. ''Pečat'' na potvrdu da će tri boda pripasti hrvatskoj reprezentaciji stavili su u posljednjoj trećini još jednom Kinasewich te kapetan Medveščaka Andrew Murray.

''Mislim da nitko ne bi želio početi utakmicu ovako kako smo je mi počeli, ali pokazali smo koliko imamo vjere u sebe i što možemo napraviti. Ovo je velika pobjeda. Vratili smo se iz 0:2 na 5:2. U Eindhoven smo stigli s velikim očekivanjima i zasigurno nismo očekivali da će utakmica protiv Nizozemske završiti kako je završila, ali bez obzira na sve ostali smo se držati zajedno i još uvijek imamo šansu vratiti se doma s medaljom'', rekao je branič Kenny MacAulay koji je zahvaljujući Medveščaku dio hrvatske reprezentacije već četvrtu godinu zaredom.

Murray i Perkovich trenutno su najbolji strijelci Hrvatske, Murray po broju bodova (6), a Perkovich po broju golova (4).

Hrvatsku reprezentaciju u nedjelju u Eindhovenu očekuje posljednja bitka za jednu od medalja protiv Koreje u 13:30.

Golovi: 0:1 EST Makrov (Auksi, 7), 0:2 EST Fedoruk (10), 1:2 HRV Kinasewich (Sertich, 12), 2:2 HRV Perkovich (Blagus, Kegalj, 24), 3:2 HRV Miličić (Sertich, Murray, 40), 4:2 HRV Kinasewich (Murray, 50), 5:2 HRV Murray (59) EN.

Poredak: 1. Koreja 9, 2. Velika Britanija 8, 3. Hrvatska 7, 4. Litva 6, 5. Nizozemska 3, 6. Estonija 0.