Medvjedi zaustavljeni u Jaroslavlju, ali u Brlog se ne vraćaju praznih ruku

Izvještaj 12.01.2015.
Medveščak je prvu ovogodišnju gostujuću turneju završio sa dvije pobjede u tri utakmice i pet bodova. U posljednjem dvoboju koji je odigrao u Jaroslavlju protiv Lokomotiva upisao je tijesan poraz (4:3).

Medvjedi su dobro otvorili susret u Jaroslavlju te su kao i u prethodna dva gostovanja prvi zatresli mrežu i to odmah u prvoj trećini. U 5. minuti, nakon neuspješne akcije domaćina, Brandon Segal je krenuo u napad i pucao prema vrataru Curtisu Sanfordu. Vratar Lokomotiva samo je nakratko zaustavio prijetnju Medvjeda, jer se pak od njega odbio do braniča Saše Martinovića koji se za sekundu veselio svom prvom ovosezonskom KHL pogotku, ali i drugom u karijeri. Brzo vodstvo Medveščaka razigralo je domaćine te su u posljednjih deset minuta prve trećine izjednačili, ali i preokrenuli rezultat. U 12. minuti Jegor Jakovljev je poravnao na 1:1, da bi tri minute kasnije Geoff Platt zabio za 2:1, a u 18. Kiril Kapustin za 3:1.

''Odigrali smo jako dobru utakmicu, ali nisam zadovoljan s drugih 10 minuta prve trećine. No kako je susret odmicao, tako smo i mi igrali sve bolje i bolje i vratili smo se u utakmicu. U posljednjoj trećini smo imali 5-na-3 koji nismo iskoristili i upravo nam je taj trenutak presudio te smo kasnije primili četvrti pogodak nakon greške'', kratko je prokomentirao trener Medveščaka Doug Shedden.

Bez obzira na zaostatak od dva gola i što su igrači Lokomotiva više pucali na gol (16:10, 14:7), Medvjedi se nisu samo tako lako željeli pozdraviti od bodova. Čim im se ukazao prvi powerplay odmah su djelovali i u 23. minuti zatresli suparničku mrežu. Strijelac tog pogotka bio je Bill Thomas, a da zabiju i treći gol, čiji je realizator bio Mark Flood, morali su čekati 44. minutu.

''Igrali smo jako dobro i šteta što smo izgubili. Moramo igrati s više hrabrosti, manje vraćati pak unazad i više natjerati suparnika da se igra oko njihovog gola'', rekao je Ville Leino dodavši:

''Unatoč ovom porazu doma se vraćamo s pet osvojenih bodova što je pozitivna stvar.''

Do kraja posljednje trećine obje su se momčadi jednom našle u situaciji 5-na-3, ali niti jedna nije slavila pogodak. No, Medveščak je tijekom svog shorthandeda imao jako dobru priliku kada je Thomas preoteo pak od igrača Lokomotiva, doklizao u suparničku trećinu i dodao ga Jamesu Wrightu. Wright je pokušao ugurati pak iza Sanfordovih leđa, ali nije uspio.

''Očekivali smo da će nas napasti, tako da mislim da smo ih na početku ulovili na ''spavanju''. Ali onda su se vratili s tri gola... No, nismo odustali. I mi smo se uspjeli vratiti u igru golovima u drugoj i na početku posljednje trećine, ali eto, oni su kasnije iskoristili našu grešku i zabili za pobjedu. Unatoč tome, vjerujem kako je utakmica mogla jednako tako završiti i u našu korist. Sada nas očekuju četiri domaće utakmice i moramo se potpuno koncentrirati na njih i zaboraviti ovaj poraz'', izjavio je Kurtis McLean.

Tri boda su na kraju ostali u Jaroslavlju, pobjednički pogodak u 55. minuti postigao je Platt, ali Medvjedi se u Brlog ne vraćaju praznih ruku jer su na ovoj mini-turneji prikupili pet bodova.

LOKOMOTIV JAROSLAVLJE – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

JAROSLAVLJE – Arena 2000. Gledatelja 9000. Suci: Dejev, Naumov, Aljošin, Nesterov.

0:1 MED Martinović (Segal, McLean, 15)
1:1 LOK Jakovljev (Holos, Platt, 12)
2:1 LOK Platt (Vasiljev, Ljubuškin, 15)
3:1 LOK Kapustin (Kartajev, 18)
3:2 MED Thomas (Pelletier, St. Pierre, 23) PP1
3:3 MED Flood (Segal, McLean, 44)
4:3 LOK Platt (Novotny, 55)

LOKOMOTIV: Sanford, Kolesnik, Holos, Platt, Novotny, Plotnikov, Konkov, Kronwall, Averin, Pašnin, Apalkov, Vasiljev, Jakovljev, Ljubuškin, Kontiola, Thornberg, Kapustin, Galimov, Gorohov, Loktionov, Kartajev.

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Kinrade, Popovic, Kostović, Thomas, Segal, Glumac, Leino, Pelletier, Martinović, Hutchinson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, McLean, St. Pierre, Hedberg.