Medvjedi završili svoju Spengler pustolovinu

Spengler kup 29.12.2014.
Medvjedi su se oprostili od svog prvog Spengler kupa utakmicom protiv Salavat Julajeva. U trećoj utakmici, koja je odlučivala tko će igrati u polufinalu, pobjeda 3:0 pripala je momčadi iz Ufe.

Igračima Medveščaka ovo je bila treća utakmica u tri dana, a razmak između druge koju su odigrali s Davosom i ove sa Salavatom bio je tek 16-ak sati. No bez obzira na to, Medvjedi su dali sve od sebe kako bi ključni dvoboj završili pobjedom, ali fortuna je bila na strani Salavata. U prvoj trećini obje su momčadi imale nekoliko dobrih šansi za pogodak, a na strani Medveščaka, čija je vrata čuvao Cal Heeter, najbolju je imao James Wright u 15. minuti. Na kraju je ipak trećina pripala momčadi iz Ufe koja je 35 sekundi prije nego što je istekla 20 minuta povela 1:0 zahvaljujući Dmitriju Seminu.

''Ako nema golova, nema ni uspjeha, to je jasna stvar. Razočaran sam rezultatom, ali ne mogu previše toga zamjeriti igračima jer su davali sve od sebe'', rekao je trener Medveščaka Doug Shedden.

Tijekom druge trećine Medvjedi su u dva navrata bili u situaciji s igračem manje. Prvo je u 25. na dvije minute bio isključen Bill Thomas, a deset minuta kasnije i Shaone Morrisonn. No, Heeter je oba puta u shorthandedu sačuvao mrežu netaknutom.

''Imali smo problema sa zabijanjem golova. S jednim golom u tri utakmice ne možeš dobiti niti jednu utakmicu. Nismo razočarani našim učinkom na ledu, ali smo razočarani rezultatom i što smo već završili natjecanje. No, s druge strane svi smo ponosni što smo uopće imali priliku zaigrati na ovako prestižnom natjecanju. Svi znamo koja je privilegija biti dio elite koja nastupa na Spengleru'', kratko je prokomentirao kapetan Andrew Murray koji je ponio titulu najboljeg igrača utakmice u redovima zagrebačke momčadi, a branič Saša Martinović dodao:

''Pokušavali smo sve. Davali smo sve od sebe, ali jednostavno nije išlo. Kada zabiješ jedan gol u tri utakmice, onda to generalno ne može biti dobro, iako smo vrlo dobro parirali svakom suparniku. No, nismo mogli zabiti gol, iako smo stvarali šanse.''

U posljednjoj trećini igrači Salavata su povisili razliku na +3 golovima Stanislava Golovanova u 50. minuti iz situacije 4-na-4 te Teemua Hartikainena u 54. minuti iz powerplaya.

''Ponosan sam što smo bili ovdje, to je velika čast, ali sam i vrlo razočaran zbog rezultata, očekivao sam više golova, više od momčadi. Međutim borili smo se ravnopravno, parirali najboljima od najboljih i tu nemam što prigovoriti igračima. Ovdje se pokazala naša boljka sezone. Nemamo igrača koji može napraviti promjenu, preokrenuti utakmicu i zabiti gol. I to je naš problem sezone i ne bježimo od toga. Pred nama je sada da pokušamo što bolje završiti prvenstvo, koncentrirati se na to, ostati zajedno kao momčad i dati sve od sebe do kraja'', izjavio je predsjednik Medveščaka Damir Gojanović.

SALAVAT JULAJEV – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

DAVOS – Vaillant Arena. Gledatelja 5934. Suci: Eichmann, Wiegand, Fluri, Kohler.

1:0 SAL Semin (Dubrovskij, Mereskin, 20)
2:0 SAL Golovanov (50)
3:0 SAL Hartikainen (Gluhov, Slepišev, 54) PP1

SALAVAT JULAJEV: Irving, Sohatskij, Kulda, Heikkinen, Gluhov, Slepišev, Hartikainen, Kutuzov, Vasiljevskij, Golovanov, Hlistov, Dubrovskij, Zubarev, Višnjevskij, Pihlstrom, Kaigorodov, Skačkov, Lekomcev, Mereskin, Semin, Tolpeko, Pankov.

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Flood, Morrisonn, Leino, Wright, Perkovich, Martinović, Carle, Glumac, Murray, Beaudoin, Popovic, Hutchinson, Segal, Pelletier, St. Pierre, Kinrade, Thomas, Bjorkstrand, McLean, Hedberg.

ISKLJUČENJA: Salavat Julajev 10, Medveščak 16.

UDARCI NA GOL: Salavat Julajev 31, Medveščak 24.