Medvjedima 8. pobjeda u nizu i 3. mjesto Zapada

Izvještaj 11.10.2013.
Niz se nastavlja! Medvjedi su upisali i 8. pobjedu zaredom pobijedivši Donbas na njihovom ledu te su ujedno skočili na 3. mjesto Zapada i 5. KHL-a, dok su u Diviziji Bobrov i dalje na 2. poziciji.

''Borili smo se u početku, ali Brust je bio odličan cijelu večer. Takav nam golman treba na gostovanjima, pogotovo kada suparničke momčadi pritišću'', prokomentirao je trener Mark French.

Ovo je bila još jedna odlična večer vratara Barrya Brusta i ostatka Medveščakove družine. U Družba Areni nadmudrili su igrače Donbasa s kojima su prije ovog susreta dijelili isti broj bodova i borili se za 3. mjesto Zapadne konferencije, te su tako spojili dvije gostujuće pobjede u samo tri dana. Za razliku od utakmice u Minsku, Medvjedi u Donjecku nisu dopustili domaćinu da prvi zabije gol, već su u 11. minuti uz pomoć mladog napadača Patricka Bjorkstranda oni bili ti koji su osigurali prvi gol i blagu psihološku prednost. Tri minute kasnije, u situaciji kada su dvominutne kazne izvršavali Randy Robitaille i Sergej Varlamov, napadač Medveščaka Bill Thomas u kombinaciji s Kurtisom Fosterom i Mattom Murleyem povisio je razliku na dva gola.

''Ovo je veliki preokret. Izgubili smo sedam u nizu, a sada smo osam utakmica dobili. Teško je objasniti taj preokret. Očito imamo samopouzdanja, vjerujemo u našu igru, a i imamo top golmana. Primiti samo četiri gola u tri utakmice, mislim da to sve govori. Utakmica protiv Donbasa bila nam je veliki test. Čini mi se da smo u prvu trećinu krenuli sporo, ali smo u drugoj i trećoj pojačali tempo i zasluženo osvojili tri boda'', rekao je Thomas osvrnuvši se na zamjenu mjesta u Konferenciji, naime, Donbas je prije bio 3., a sada su Medvjedi.

''Donbas je odlična momčad, imaju kvalitetne igrače, pobjedit će oni još puno utakmica.''

U 19. minuti Donbas je pomoću Teemua Lainea iz powerplaya smanjio na 1:2, da bi već u 27., također iz situacije s igračem više, Medvjedi ponovo pobjegli na dva razlike. Strijelac trećeg Medveščakovog pogotka bio je Michael Ryan kojemu je ovo bio prvi ovosezonski pogodak. Do kraja druge trećine domaćini su pokušali doći do izjednačenja, ali Brust je skidao sve što se približavalo njegovom golu.

''Ovo je fantastično! Igrali smo jako dobro i držali smo se svog plana igre. Kada igramo protiv ovako snažnih suparnika, igramo kao momčad, pazimo jedan na drugoga i moramo naporno raditi da bismo osvojili bodove. Moramo samo tako nastaviti i ne smijemo biti frustrirani zbog pogrešaka koje napravimo tijekom utakmice'', izjavio je Bjorkstrand.

U posljednjoj trećini, u 50. minuti, otvorila se šansa za Donbas koju je iskoristio Petteri Wirtanen, ali Medvjedi su samo dvije minute kasnije napravili gužvu ispred vratara Michaela Leightona i ugurali pak u njegovu mrežu. Posljednji koji je dirao tu pločicu bio je Andrew Murray. Iako su igrači Donbasa pokušali na sve načine iznenaditi Brusta, to im nije uspjelo, kao ni pokušaj u 59. da do pogotka dođu sa šest igrača. Naime, rezultat te akcije bio je još jedan gol Thomasa i to u praznu mrežu.

''Sada nas čeka utakmica u Domu sportova. Bit će teško s obzirom da ćemo se vratiti s puta, ali nećemo se žaliti, tako je uvijek u sezoni, a i u dobrom smo nizu. Dodatna motivacija će nam biti naši navijači'', zaključio je Bjorkstrand.

Spomenimo još kako je Medvjede s tribina bodrila nekolicina Medveščakovih navijača iz  Ukrajine, tako se svako malo dvoranom prolomilo ''Zig Zag Medveščak''.