Medvjedima bod, Linzerima pobjeda

Novosti iz EBYSL-a 05.01.2014.
Medvjedi su ovog vikenda odigrali dvije utakmice s Black Wingsima iz Linza i obje su završile u produžetku. U nedjeljnom dvoboju, za razliku od onog u subotu, pobjedu (2:3) su odnijeli Linzeri, dok je Medveščakovoj 18-ici pripao bod.

Medvjedi su i u ovom susretu krenuli dobro osiguravši si dva gola prednosti već u prvoj trećini. U 11. minuti mrežu Lorenza Lehnera zatresao je Renato Platužić, da bi četiri minute kasnije, nakon dvominutnog isključenja Felixa Urstögera zbog udarca koljenom, Kristijan Krnić iskoristio situaciju s igračem više za 2:0.

Druga trećina je bila u znaku Linzera. Omjer udaraca na gol bio je 9:6 u korist gostujuće momčadi koja je uspjela dva pokušaja i realizirati. Mate Gaspar je u 27. minuti smanjio na 2:1, a Lukas Haudum je 20 sekundi prije kraja dionice izjednačio na 2:2 i sve vratio na početak. Posljednja trećina je, kao i u subotu, protekla bez pogotka iako su Crna krila puno više napadala od Medvjeda (11:4). No, vratar Medveščaka Luka Valenčić uspio je skinuti svaki udarac Linza, izboriti produžetak, a time i osigurati bod svojoj momčadi. U produžetku su više sreće imali gosti koji su nakon minute i 28 sekundi uz pomoć Philippa Haasa osvojili dva boda.

U subotu, 11. siječnja, u 14:30 na klizalištu Velesajam Medvjede očekuje još jedna domaća utakmica, a u goste im dolazi Sapa Fehervar AV19.