Medvjedima bod u Čerepovecu

Izvještaj 11.02.2015.
Medvjedi su posljednju gostujuću turneju u osnovnom dijelu prvenstva počeli bodom protiv Sjeverstalja. Susret u Čerepovecu odlučivali su kazneni udarci, a pobjeda 4:3 pripala je domaćinima.

''Obje su se momčadi borile kako bi produžile šanse za ulazak u doigravanje. Mi ne možemo, niti jesmo, zadovoljni bodom jer nas je on udaljio od doigravanja. Razočarani smo. No, generalno gledajući u ovom razdoblju od Božića do sada igrali smo jako dobro i trudili smo se, ali možda prekasno'', rekao je trener Medveščaka Doug Shedden.

U Čerepovecu niti jedna trećina nije protekla bez golova, a prvu su obilježile i disciplinske kazne. Prvo je u 8. minuti igrač Čerepoveca pokupio dvije minute zbog udarca laktom, pet zbog udarca glavom, ali i disciplinsku kaznu igre, dok je pak u 13. disciplinsku kaznu dobio napadač Medveščaka Ville Leino. Minutu kasnije nakon što je iz igre isključen Leino, budući da je Medveščak i dalje bio u situaciji s igračem više, Bill Thomas, Andrew Hutchinson i James Wright izigrali su obranu domaćina i osigurali vodstvo. Thomas i Hutchinson su se upisali u asistente, a Wright u strijelca.

''Utakmica je bila tijesna. Imali smo previše isključenja, ali smo se držali u igri do kraja. U susret smo krenuli sporo, ali kako je utakmica odmicala tako smo i mi bili bolji i više smo radili pritisak na njihovu obranu. Nažalost, izvođenje kaznenih udaraca uvijek je lutrija u kojoj mi nisu imali sreće'', kratko je prokomentirao Edwin Hedberg.

Ipak trećina nije završila sa 0:1. U 20. minuti Maksim Trunjov iskoristio je powerplay za izjednačenje, da bi u drugoj dionici Sjeverstalj dva puta došao do preokreta. Anatolij Nikoncev je u 28. zabio za 2:1, ali samo dvije minute kasnije Bill Thomas je sve vratio na početak, da bi u 34. Nikolaj Kazakovcev ponovo domaćine odveo na +1. No u posljednjoj trećini Medvjedi su još jednom došli do izjednačenja zahvaljujući golu kapetana Andrewa Murraya. S obzirom da do 60. minute više nije pao niti jedan pogodak, susret je otišao u produžetak, a na kraju su pobjednika odlučivali kazneni udarci u čijem su izvođenju više sreće imali domaćini. Pobjednički pogodak postigao je Dmitrij Kagarlickij.

''Igrali smo dobro, ali nažalost nedovoljno za pobjedu. Razočarani smo jer smo u posljednje vrijeme našu igru dignuli na višu razinu. Očekivali smo i željeli ovdje tri boda'', izjavio je branič Mark Katic.

SJEVERSTALJ ČEREPOVEC – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

ČEREPOVEC – Ledeni dvorac. Gledatelja 2500. Suci: Beljajev, Ciplakov, Goljak, Dedjulja.

0:1 MED Wright (Hutchinson, Thomas, 14) PP1
1:1 SJE Trunjov (Pyett, Lukin, 20) PP1
2:1 SJE Nikoncev (Monahov, Arzamacjev, 28)
2:2 MED Thomas (Morrisonn, Bjorkstrand, 30)
3:2 SJE Kazakovcev (Berdnikov, Hohlov, 34)
3:3 MED Murray (Morrisonn, Hutchinson, 48)
4:3 SJE Kagarlickij (65) PS

SJEVERSTALJ: Štepanek, Magarilov, Stasenko, Berdnikov, Kagarlickij, Kazakovcev, Trubačjov, Lukin, Mons, Urbom, Pyett, Hohlov, Konev, Černov, Nikoncev, Monahov, Trunjov, Thuresson, Koviršin, Bučnevič, Kvapil, Arzamacjev.

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Kinrade, Popovic, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Leino, Pelletier, Martinović, Hutchinson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Morrisonn, Katic, St. Pierre, Hedberg.

ISKLJUČENJA: Sjeverstalj 31, Medveščak 26.

UDARCI NA GOL: Sjeverstalj 40, Medveščak 21.