Medvjedima poraz u Ljubljani

Novosti iz EBYSL-a 25.02.2016.

Medveščakova Dvadesetka odigrala je prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja EBYSL-a protiv slovenske Olimpije. U utakmici u kojoj su Zagrepčani u prvih 30 minuta u velikom dijelu dominirali ledom i držali konce igre i napada, domaćini su preuzeli glavnu riječ u drugoj polovici unatoč velikom trudu Ivana Ružića.

"Nažalost, izgubili smo zasluženo, ali ovaj rezultat nije realan i zato moramo podići glave i potruditi se da u nedjelju pobijedimo", izjavio je Luka Novak nakon utakmice.

U duelu vratara u prvoj trećini Tilen Spreitzer i Ružić naizmjence su pokazivali dio repertoara svojih vještina. Prvi pozvan bio je Spreitzer kojeg su Medvjedi držali zaposlenog konstantno kroz prvih 10tak minuta. Napad za napadom, mladi Medvjedi stisnuli su Zmajčke su njihovu trećinu, no kako je trećina odmicala na red je došao Ružić koji je odlično reagirao i spremno odgovorio na svaki upućeni udarac.

Veliki pritisak koji je Olimpija držala prekinut je drugim isključenjem domaćina nakon kojeg je uslijedila možda najveća "paljba" na vrata Spreitzera. U gužvi pred vratima Olimpijin vratar nizom dobrih obrana zadržao je mrežu praznom, a sa zadnjom sekundom trećine pak je završio ravno u prsima Ružića.

Druga trećina nije se ni zahuktala i domaćini su već upisali prvu promjenu na semaforu. Iako se Medvjedi se nisu obeshrabrili ranim vodstvom, igra se ipak uglavnom odvijala njihovoj trećini s ponekim izletima i rijetkim udarcima prema vratima Zmajčeka. Ružić je branio sve što je mogao i držao momčad u igri do završnih sekundi. Nakon isključenja za isključenjem u posljednje tri minute drugih 20 minuta, Domagoj Poljak završava na klupi zbog zadržavanja igre i Medvjedi posljednjih 57 sekundi igraju 3-na-5. Domaćini koriste pruženu priliku i udvostručuju vodstvo.

U posljednjoj trećini u spletu nesretnih okolnosti potpomognutima velikim brojem isključenja, Zmajčeki su još triput pospremili pak u mrežu u prvih 10 minuta. U prvoj situaciji s igračem više za Zagrepčane, trener Danijel Kolombo povukao je Ružića na klupu za klizača više ne bi li razigrao Medvjede. Potez je donekle uspio, no Dvadesetka nije uspjela doći do gola. U samoj završnici priliku na golu dobiva Adamović-Hergešić, a Aljaž Chvatal postavlja konačnih 6-0.

Druga utakmica je na rasporedu u nedjelju, 28. veljače u 14:15 sati u Ledenoj dvorani.

"Današnji rezultat nije realan, ali u Zagrebu ćemo ih realno pobijediti!" rekao je Matija Miličić, a kapetan Ivan Janković je dodao: "Nismo bili 100% u utakmici, ali u nedjelju u Ledenoj ćemo im vratiti za sve!"

HK OLIMPIJA LJUBLJANA - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:0 (0:0;2:0;4:0)