Medvjeđa sezona otvorena golovima Andersona i St. Pierra

Izvještaj 04.09.2014.
Medveščak je krenuo u svoju drugu avanturu u Kontinentalnoj hokejskoj ligi. Otvorenje 2014./2015. sezone imao je u Slovnaft Areni protiv Slovana pred 10000 navijača, među kojima je bilo i do 200-tinjak naših. Iako su bodovi ostali u Bratislavi (5:2), Medvjedi, čija je vrata čuvao Mark Dekanich, tijekom susreta nisu posustajali već su pokazali borbenost, posebice u posljednjih 40 minuta.

''Dobili smo tri gola s igračem više, jedan s igračem manje što znači da smo primili samo jedan gol u punoj snazi'', našalio se trener Chuck Weber, ali odmah nastavio ozbiljno:

''Stvarali smo dosta šansi tijekom utakmice, ali nismo ih uspjeli iskoristiti. Ponosan sam na dečke jer su igrali borbeno, čak ih ni kazne nisu omele, kojih je bilo puno, nego su ostali fokusirani.''

Prva trećina pripala je domaćinu. U 7. minuti je Ladislav Nagy iskoristio situaciju s igračem više za 1:0, da bi mu se u 11. još jednom posrećilo kada je njegov tim imao igrača manje. Medvjedi su u prvih 20 minuta također imali nekoliko dobrih prilika za pogodak. Imali su samo dva udarca manje na gol od Slovana (8:6).

''Nema panike. Pozitivno je što smo se uspjeli vratiti nakon 2:0. U nekim dijelovima utakmice igrali smo dobro. Imamo dosta novih igrača u momčadi i još se prilagođavamo na KHL'', rekao je St. Pierre.

U drugoj trećini igračima Medveščaka je trebalo samo sedam minuta da smanje zaostatak na gol razlike. Strijelac prvog Medveščakovog ovosezonskog pogotka bio je Matt Anderson. Vratar Slovana Johan Backlund pokušao je zaustaviti pak, ali mu je on dotaknuo samo malo rukavicu i završio u mreži. Dvije minute kasnije Orli su iskoristili još jedan powerplay, a novu priliku imali su i u 38. kada su na dvije minute bili isključeni Anthony Stewart i Shaone Morrisonn. No, Dekanich se odlično držao u situaciji 5-na-3 obranivši svaki pokušaj domaćina.

Nošeni odličnim penalty killingom u posljednje dvije minute druge trećine, Medvjedi su u treću ušli s powerplay golom St. Pierra. Ipak, trećinu su obilježile kaznene minute, Medvjedi su skupili 12, a Orli 10, te su do kraja susreta pala još dva gola od strane domaćina.

HC SLOVAN BRATISLAVA – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

BRATISLAVA – Slovnaft Arena. Gledatelja 10000. Suci: Bjelov, Rogačjov, Zaharenkov, Sadovnikov.

1:0 SLO Nagy (Nedorost, 7) PP1
2:0 SLO Nagy (Bartovič, 11) SH
2:1 MED Anderson (Haydar, 27)
3:1 SLO Sersen (Jeglič, 29) PP1
3:2 MED St. Pierre (Pelletier, Carle, 41) PP1
4:2 SLO Hudacek (Netik, Surovy, 47) PP1
5:2 SLO Nagy (Vondrka, 58) EN

HC SLOVAN: Backlund, Janus, Luža, Sigalet, Baranka, Sersen, Jeglič, Nedorost, Murley, Tičar, Nagy, Surovy, Mihalik, Bartovič, White, Netik, Vondrka, Ölvecky, Hudaček, Brejčak, Starosta.

KHL MEDVEŠČAK: Dekanich, Brust, Popovic, Thomas, Krog, Glumac, Murray, Pelletier, Haydar, Rodman, Martinović, Hutchinson, Hedden, Anderson, Flood, Bjorkstrand, Carle, Stewart, Morrisonn, St. Pierre.