Murley: Nismo sretni zbog poraza, ali pokazali smo karakter

Novost 18.08.2013.
Medvjedi su u petoj pripremnoj utakmici, koju su odigrali u Linzu protiv Black Wingsa, upisali poraz nakon izvođenja kaznenih udaraca. Black Wingsi su pobijedili 5:4.

''Bila je to dobra utakmica. Mladi golmani su odradili dobar posao. Zapravo cijela momčad se borila sve do posljednjih minuta. Dobro je što nam se pružila prilika da pucamo kaznene udarce jer ćemo u takvim situacijama biti i tijekom sezone. Sada nas čeka dan odmora pa onda ponovo treninzi i utakmice u Švicarskoj'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French.

Medvjedi i Crna krila gledateljima su ponudlili zanimljivu, ali i izjednačenu utakmicu do posljednjih minuta u kojoj je palo čak devet golova. Unatoč tome što su večer prije odigrali utakmicu s Vitjazom i odmah nakon nje krenuli na put za Linz, zagrebački oklopnici uspjeli su držati korak s Black Wingsima, kojima je ovo bila prva pripremna utakmica, te su već u prvih devet minuta imali prednost od dva gola. U 6. minuti mrežu Linza zatresao je Brian Willsie, a u 9. Matt Murley. Od 10. minute domaćini su krenuli smanjivati rezultat. Prvo je u 10. Philipp Lukas smanjio na 1:2, a dvije minute prije kraja trećine Brad Moran je izjednačio na 2:2.

''Ovo nije bila laka situacija za nas jer smo večer prije odigrali tešku utakmicu s Vitjazom. No bez obzira na to, nismo željeli odustati niti u jednom trenutku. Dobro smo se držali, a i Linz je igrao jako dobro. Malo smo razočarani s ova dva poraza, ali s druge strane, pokazali smo karakter, naročito u ovoj utakmici s Linzom i najvažnije je da nastavimo nadograđivati sve ono na čemu smo dosad radili'', izjavio je Murley.

U drugoj trećini, pogotkom Billa Thomasa u 28. minuti, Medvjedi su ponovo osigurali vodstvo, da bi u 39. palo drugo izjednačenje, 3:3, od strane Linza (Jason Ulmer). Za razliku od prve dvije trećine, u posljednjoj su Black Wingsi prvi put preuzeli vodstvo, 4:3, golom Andya Kozeka. No, dvije minute prije kraja susreta Thomas je iskoristio situaciju s igračem više i odveo utakmicu u produžetak. S obzirom da ni produžetak nije odlučio pobjednika, izvodili su se kazneni udarci, a pobjednički pogodak postigao je igrač Linza Jason Ulmer.

Vrata Medveščaka u Linzu čuvali su mladi vratari, 19-godišnji Andrej Vasiljević i 20-godišnji Mitja Koren. Vasiljević je branio prvu polovicu utakmice, a Koren drugu.

''Igrali smo dobro. Igrači su mi jako puno pomogli i olakšali mi posao. Zadovoljan sam kako sam odigrao, branio sam najbolje što sam mogao. Naravno, moram još puno raditi na sebi do početka sezone i nadam se da ću dobiti priliku braniti i u KHL-u'', rekao je Mitja Koren.

PETA PRIPREMNA UTAKMICA

EHC LIWEST BLACK WINGS LINZ - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:4 (2:2, 1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)