Hrvatski English

Murley: Pobijedili smo najbolju momčad lige

Izvještaj 24.09.2013.
U utorak, 24.9. KHL Medveščak je započeo svoj drugi ciklus domaćih utakmica u kojem će ugostiti čak šest protivnika. Po drugi put ove sezone susreli su se sa SKA, a nakon prošlotjednog poraza 3:0 u Sankt Peterburgu, zagrebačka momčad je bila željna osvete pred svojim navijačima.

''Malo smo bili uplašeni u prvoj trećini, ali smo se napunili samopouzdanjem kad smo izjednačili. U drugoj trećini smo igrali jako dobro. Sveukupno, vidjeli smo jako dobar hokej i zadovoljan sam našom izvedbom'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Počelo je dinamično, u prvoj su minuti Medvjedi dvaput pojurili prema Salakovom golu, ali Cheechoo i Thomas bili su neprecizni. U drugoj minuti, na drugoj strani leda precizan je bio najskuplji igrač današnjice, Ilja Kovaljčuk, i tako je doveo svoju momčad u vodstvo. Na isteku četvrte minute Dmitri Kalinin je zbog zadržavanja igre poslan na klupu za kažnjene igrače, a priliku je iskoristio Mathieu Carle koji silovitim udarcem u mrežu šalje i pak i gostujućeg vratara za izjednačenje. U osmoj minuti poveselili su se igrači SKA jer je pak završio iza Dekanichevih leđa, ali suci su poništili pogodak i na klupu za kaženjene igrače zbog ometanja poslali Kovaljčuka. U 12. minuti Katic je imao dvije vrlo dobre prilike, no prvi put je Salak dobro reagirao, a drugi put je pak prošao tik pored lijeve vratnice.

''U prvoj trećini smo imali sreće, a i Dekanich nas je sačuvao. Ovo je bila nasušno potrebna pobjeda nakon niza od sedam poraza; puno razgovaramo o procesu i tome kako igrati, i igračima je pobjeda trebala da bi osjetili napredak'', zaključio je French.

Na početku druge trećine, Kučerjavjenko je napravio slalom s centra igrališta i uspio zaprijetiti golu Medveščaka, no Dekanich je sigurnom rekacijom ukrotio udarac. U 24. minuti već drugu kaznu zbog zadržavanja igre dobio je Salak, a kaznu je umjesto njega služio Červenka. Niti 30 sekundi nije trebalo Vesceu da kapitalizira prednost igrača više i iskoristi odbijanac nakon udarca Willsiea. U 31. minuti isključenja su dobili Tihonov i Kalinin, te je tako večeras nedisciplinirani SKA Medveščaku podario čak minutu i 53 sekunde igre s dva igrača više. Medvjedi su nanizali nekoliko udarca prema golu, no nijedan nije završio iza Salakovih leđa te se ruska momčad obranila.

''Ovo je bila velika utakmica, imali smo naporno putovanje i odlično se vratiti pred svoje navijače. Pobijedili smo najbolju momčad lige. U ovom susretu smo se držali Frenchovih uputa o tome kako igrati, bili smo čvrsti, igrali na tijelo, pokušali smo držati pak što više u napadačkoj trećini i isplatilo se'', rekao je napadač Murley.

U posljednjoj minuti druge trećine Carle je dobio 2-minutnu kaznu zbog udarca palicom pa je SKA u posljednju trećinu krenuo dominirajući ledom, ali Medvjedi su se uspjeli obraniti. Medveščak je uspostavio ravnotežu na terenu čim se vratio kažnjeni igrač, a u 42. minuti, na oduševljenje tribina, bljesnuo je u brzoj akciji Murley i smjestio pak između Salakovih nogu za 3:1. Perkovich je u 46. minuti završio na klupi za kažnjene, a Medvjedi su pokazali zube, imali su jako dobru priliku, ali u zadnjoj sekundi branič SKA skida pak s Montadorove palice. Na drugoj strani leda pokušavali su Rusi nešto napraviti, ali ako se neki pak uspio probiti pored braniča u plavom, na mjestu je bio fantastični Dekanich. 17 sekundi prije isteka Perkovicheve kazne, isključen je Murray, ali u se Medvjedi uspjeli obraniti u situaciji 5-na-3, a zatim i 5-na-4. U 52. minuti Rusi opet imaju igrača manje, a prilike su se redale za Medveščak. Pucali su dvaput Willsie, zatim Vesce, a pri isteku kazne za SKA presječeno je dodavanje prije nego što je pak stigao do Cheechooa koji bi imao lak posao da ga gurne u nebranjeni dio mreže. Po isteku kazne, igrači SKA su izveli brzu akciju koja je urodila pogotkom, strijelac za 3:2 bio je Červenka, da bi dvije minute kasnije Rusi izjednačili uz pomoć Kovaljčuka. Imali su Medvjedi priliku 30-ak sekundi prije kraja susreta povesti, ali nedostajalo je sreće da pak dođe do Perkovicha.

''Dogovorili smo se da ćemo što više čistiti pak ispred našeg gola, napravili smo dobar posao i nije bilo puno prometa pred našim golom. U zadnjoj trećini je bilo jako teško budući da smo pali na 5 braniča'', izjavio je branič Carle kojemu je ovo bio drugi pogodak u posljednje dvije utakmice.

U produžetku se vidjelo da nijednoj momčadi ne nedostaje želje za pobjedom i prilike su se redale kao na traci, ali nije bilo strijelaca te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. U kaznenim udarcima uspješni su za Medvjede bili Charles Linglet i Ryan Vesce, dok je na drugoj strani Dekanich propustio samo Červenkin udarac, i slavlje u Ledenoj je moglo početi!

''Zaslužili smo tri boda, ali prihvatit ćemo i dva. Jako bitno nam je bilo prekinuti niz od 7 poraza, pomoglo nam je što smo se vratili pred svoje navijače, i nadam se da smo protiv SKA započeli pobjednički niz'', kratko je prokomentirao Vesce.