Murray: Donosili smo bolje odluke, nego u prošloj utakmici

Novost 11.08.2013.
Medvjedi su, kao što se i očekivalo, upisali i drugu pobjedu protiv Olimpije, ali i treću sveukupnu u predsezoni. U trećoj pripremnoj utakmici rezultat je završio 1:6.

Trener Medveščaka Mark French golmanski posao ponovo je podijelio na dva vratara. Prvu polovicu utakmice branio je Mark Dekanich, dok je tijekom druge polovice vrata Medvjeda povjerio 20-godišnjem Mitji Korenu. Igrači Medveščaka ni u ovom susretu nisu previše dopuštali suparniku da ulazi u njihovu trećinu i pred njihov gol te se ponovo više akcija odigravalo ispred Olimpijinih vrata. Zmajčeki su jedinu pravu priliku u prvoj trećini imali u 9. minuti, ali Kurtis Foster, branič koji se Medvjedima pridružio ovog tjedna i kojemu je ovo bila prva utakmica u dresu Medveščaka, uspio je spriječiti pak da se otkliže u mrežu. Pet minuta kasnije Medvjedi su osigurali vodstvo pogotkom Patricka Bjorkstranda. Bill Thomas, koji se nalazio s desne strane pokušao je zatresti Olimpijinu mrežu, no pak je na kraju u suparničku mrežu pospremio Patrick Bjorkstrand.

''Ovo mi je bila prva utakmica u proteklih četiri, pet mjeseci i osjećao sam se jako dobro. Dobar je osjećaj igrati pod pritiskom i osjetiti fizičku igru. S momčadi sam dosad prije utakmice odradio jedan puni trening i dva kratka, te zagrijavanje prije same utakmice. Trebalo mi je malo vremena da se prilagodim, a i još se uvijek prilagođavam na sistem igre'', rekao je Foster dodavši:

''Dečki su odradili dobar posao. Trudili su se, a i zabili smo dosta golova. Imali smo puno dobrih prilika za pogodak, dobre udarce na gol, i ako tako nastavimo, ako ćemo biti kompaktni, dogodit će se dobre stvari.

U drugoj trećini Medvjedi su nastavili s pritiskom na Olimpiju, a od 33. do 40. uslijedila je golijada. Prvo se u 33. u strijelca upisao Boyd Kane, da bi zatim minutu kasnije u razmaku od nekoliko sekundi golove postigli Charles Linglet i Andrew Murray, a u 40. je Bjorkstrand povisio razliku na +5.

''Igrali smo puno bolje, nego što smo odigrali s njima prošli put. Konstrukcija igre nam je bila bolja, imali smo produžene izmjene, donosili smo bolje odluke, u ofenzivnoj zoni smo bili učinkovitiji i kapitalizirali smo svoje šanse, a i bili smo odmorniji, nego što smo bili u prošloj utakmici. Napravili smo ono što smo željeli, a to je da smo igrali svih 60 minuta. Ali, u svakom slučaju, moramo čestitati i igračima Olimpije jer su se dobro borili'', prokomentirao je Murray.

U posljednjoj trećini Medvjedi su se zahvaljujući Saši Martinoviću počastili s još jednim golom u 52. minuti, dok je Olimpija jedini pogodak postigla u 53. minuti iz powerplaya (Pascal Morency).

''Igrali smo dobro. Kreirali smo puno šansi i zabili šest golova, iako ih je moglo biti i više. Dobro smo počeli predsezonu, tri utakmice, tri pobjede. Momčad nam lagano počinje dobivati oblik, ali moramo nastaviti raditi na sebi'', rekao je Kane.