Nakon serije gostovanja, povratak u Ledenu s jednom pobjedom

Izvještaj 12.10.2014.
Medvjedi se u Zagreb vraćaju sa tri boda koja su osvojili u Helsinkiju protiv Jokerita. Naime, u posljednjoj utakmici, u ovoj seriji gostovanja, upisali su poraz (5:2) u Mitišćiju kod Atlanta.

Bio je ovo prvi ovosezonski dvoboj igrača Medveščaka i Atlanta. Domaćini su u prvoj trećini bili dominantniji, više su pucali na gol vratara Barryja Brusta, a omjer udaraca na gol bio je 17:5 u njihovu korist. Prednost su osigurali u 7. minuti pogotkom Andreasa Engqvista, da bi je u 12. iz powerplaya povisili na +2 (Matthew Gilroy). Naime, Medvjedi su u tom trenutku imali isključenu dvojicu igrača, Jamesa Wrighta i Shaona Morrisonna. U preostalih osam minuta prve dionice više nije bilo pogodaka, a u 16. minuti je zaiskrilo između Mikea Heddena i Artjoma Voronina te su obojica dobili po pet minuta.

''Puno smo razgovarali o tome kako moramo kvalitetno ući u utakmicu, no to nam nije uspjelo. Uz to, imali smo i nekoliko nepotrebnih isključenja te je utakmica, nažalost, završila tako kako je završila'', kratko je prokomentirao trener Medveščaka Doug Shedden.

Druga trećina bila je gotovo izjednačena po broju udaraca na gol. Medveščak ih je imao 8, a Atlant 9, i obje su momčadi realizirale po jedan. Maxim Potapov je u 25. minuti povisio na 3:0, ali u 31. su Medvjedi iskoristili dvominutnu kaznu Mihajla Gluhova te uz pomoć Billa Thomasa smanjili na 3:1. Između ta dva gola, igrači Medveščaka su se u 27. minuti uspjeli i obraniti u situaciji 5-na-3 i 5-na-4.

''Atlant je ostvario vodstvo nakon koje se mi nismo uspjeli vratti. Pogotovo je to teško napraviti kada primiš dva, tri gola. Plan je bio da krenemo dobro u utakmicu, ali ne znam što se dogodilo. Imali smo i previše isključenja'', rekao je branič Mathieu Carle.

U posljednjoj trećini, nakon što je u 49. minuti na klupu za kažnjene igrače na dvije minute bio poslan Andrew Hutchinson, domaćini su još jednom zatresli mrežu Medvjeda. No, u 55. minuti pri ponovnom isključenju Hutchinsona, unatoč igraču manje prilika se otvorila igračima Medveščaka, a Mike Glumac upisao je svoj drugi ovosezonski pogodak. Konačni rezultat minutu prije kraja postavio je Gluhov.

ATLANT MITIŠĆI - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

MITIŠĆI - Arena Mitišći. Gledatelja 6300. Suci: Bulanov, Ronn, Goljak, Dedjulja.

1:0 ATL Engqvist (Černov, Šmeljov, 7)
2:0 ATL Gilroy (Engqvist, 12) PP2
3:0 ATL Potapov (Gluhov, Majorov, 25)
3:1 MED Thomas (Carle, 31) PP1
4:1 ATL Černov (Šmeljov, 51) PP1
4:2 MED Glumac (57) SH1
5:2 ATL Gluhov (Šmeljov, Gilroy, 59) PP1

ATLANT: Engren, Šikin, Novopašin, Engqvist, Kozlov, Baldajev, Potapov, Majorov, Voronin, Radulov, Gluhov, Černov, Dibljenko, Rukavišnikov, Nemec, Kolcov, Dorofejev, Sošnikov, Jašin, Šmeljov, Gilroy.

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Popovic, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Pelletier, Palushaj, Martinović, Hutchinsov, Hedden, Anderson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, Morrisonn, St. Pierre.