Hrvatski English

Od minus 4 do pobjede: čudesan preokret Medvjeda

Izvještaj 04.01.2015.
Kakav početak nove godine... Medvjedi su se vratili u Brlog i u svojoj prvoj utakmici u 2015. slavili protiv Slovana i to čudesnim preokretom od 0:4 do 5:4.

"Igrali smo dobro u prvoj trećini i nisam mogao vjerovati da gubimo 2 razlike, bilo je to frustrirajuće. Prvi gol je bio sretan gol iz čudnog kuta, nakon toga smo dobili momentum i uspjeli u potpunosti preokrenuti utakmicu. Sad iz ove pobjede moramo rasti dalje. Ovo je odličan preokret, ali nije mi najveći u karijeri, kad sam bio trener u Louisiani gubili smo 7:1 nakon 40 minuta i dobili utakmicu 8:7", rekao je trener Doug Shedden.

Medveščak je od prvog bacanja paka pokazao tko je željniji pobjede i u uvodu utakmice dominirao ledom te se većinom igralo u gostujućoj trećini. Unatoč tome, rezultat se nije mijenjao u prvih 10 minuta. U 14. minuti Slovan je poveo zahvaljujući Jegliču iz svog tek trećeg udarca na gol. Medvjedi se još nisu ni oporavili, a već je momčad iz Bratislave povisila svoje vodstvo golom Štastnyja. Najbolju priliku za Medvjede imao je Glumac pri isteku trećine s igračem manje, ali Janus je odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Slovan je u drugoj trećini brzo došao do 0:3 iskoristivši igrača više. Igrala se 24. minuta, a strijelac je bio bivši Medvjed Murley koji je iskoristio odlično dodavanje i smjestio pak u sam kut Owuyinog gola. Ni dvije minute kasnije, repriza trećeg gola, ponovno je Murley dobio pak s lijeve strane, došao nasred kruga i opalio iznad Owuyinog lijevog ramena. U 30. minuti zagrebačka je momčad napokon uspjela probiti Janusa, prvi gol Medvjeda u 2015. zabio je Bill Thomas. Bio je to ujedno i 100. ovosezonski Medveščakov pogodak. Mike Glumac smanjio je na 2:4 ni pola minute kasnije. U 36. minuti Andrew Murray doveo je Medveščak na samo jedan gol zaostatka.

"Svaki bod je bitan, moramo se boriti svih 60 minuta, i zato nismo odustali ni nakon 0:4", izjavio je kratko Hedberg.

Potpuni povratak Medvjeda u utakmicu dovršio je Edvin Hedberg u 45. minuti vrativši rezultat na „nulu“. U 51. minuti Pascal Pelletier bio je peti Medvjed koji je postigao pogodak i tako pomalo nevjerojatno doveo Medveščak u vodstvo nakon što je gubio s čak 4 pogotka razlike.

"Sretni smo što smo pobijedili. Nakon pola utakmice nije izgledalo kao da ćemo osvojiti 3 boda, ali izdurali smo. Momčad je svjesna koliko je svaka utakmica bitna, i dobro smo krenuli u utakmicu, a zatim i zabili 5 golova zaredom. Ova pobjeda ogromna je za nas, pokazali smo da imamo karakter za ovakav preokret", rekao je Thomas.

Generali lavlje srce igračem utakmice proglašen je Glumac.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – SLOVAN BRATISLAVA 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5754. Suci: Bulanov, Safiulov,Parfjonov, Sisujev.

0:1 SLO Jeglič (Tičar, 14)
0:2 SLO Štastny (Surovy, 16)
0:3 SLO Murley (Vondrka, Barker, 24) PP1
0:4 SLO Murley (Štajnoch, Barker, 26)
1:4 MED Thomas (Bjorkstrand, 30)
2:4 MED Glumac (Perkovich, Carle, 30)
3:4 MED Murray (Glumac, 37)
4:4 MED Hedberg (Thomas, Bjorkstrand, 46)
5:4 MED Pelletier (St. Pierre, 51)

KHL MEDVEŠČAK: Owuya, Heeter, Pelletier, St. Pierre, Leino, Morrisonn, Flood, Perkovich, Murray, Glumac, Martinović, Carle, Hedberg, Thomas, Bjorkstrand, Popovic, Hutchinson, Kinrade, Beaudoin, McLean, Segal.

SLOVAN: Janus, LeNeveu, Štajnoch, Luža, Sersen, Jeglič, Nedorost, Murley, Kudrna, Tičar, Nagy, Surovy, Barker, Štastny, Bartovič, Netik, Kozak, Vondrka, Olvecky, Hudaček, Starosta.