Hrvatski English

Odličan hokej u Sankt Peterburgu!

Izvještaj 16.09.2013.
Medvjedi su prvo KHL gostovanje odradili u Sankt Peterburgu kod jedne od najskupljih ruskih momčadi, kod SKA-a kojoj se ove sezone pridružio zvijezda NHL-a, Ilja Kovaljčuk. Teško gostovanje završilo je pobjedom SKA-a 3:0, ali unatoč porazu Medvjedi su pokazali borbenost. Igrali su od prve do posljednje minute i nisu posustajali.

Iako se očekivalo da će zagrebačke oklopnike u Ledenoj palači dočekati Kovaljčuk, to se nije dogodilo. Kovaljčuk nije isklizao na led protiv Medvjeda, dok su pak u redovima Medveščaka svoje prve KHL minute upisali braniči Geoff Waugh i Saša Martinović, a mrežu je čuvao Barry Brust.

''SKA je odličan klub, jedan od najboljih u KHL-u. I drago mi je što sam se mogao pokazati protiv najboljih. U utakmicu smo krenuli sporije, trebalo nam je nekih pet minuta da se prilagodimo, ali mislim da smo je, ako gledamo cjelokupnu utakmicu, odigrali odlično. Imali smo dosta prilika, ali nismo zabili. Da smo bar imali malo sreće da koji pak uđe u powerplayu... SKA-ov golman je odlično branio i nije nam dopustio da zabijemo. Ovdje je led veći, a SKA je momčad koja je tehnički jako dobra'', rekao je Martinović osvrnuvši se na 12.300 SKA-ovih navijača u Ledenoj palači:

''Uvijek je lijepo igrati pred toliko navijača.''

U prvoj trećini Medvjedi su imali bolji omjer udaraca na gol, 12:6, ali pak nije ulazio u mrežu domaće momčadi. Odličnu priliku, nakon što je SKA u 4. minuti iz powerplaya osigurala vodstvo 1:0, zagrebački oklopnici su imali u 8. minuti. Mathieu Carle je pucao prema Alexanderu Salaku, ali pak je zaustavila vratnica te je rezultat ostao i dalje isti. Medvjedi su do kraja dionice pokušali proigrati obranu SKA i iznenaditi Salaka, ali češki vratar skidao je sve što se našlo ispred njegovog gola.

''Zadovoljan sam kako smo igrali i izgledali na terenu. Držali smo se našeg plana i igre, šteta što to nismo nagradili golom'', rekao je trener French.

U drugoj trećini obje su momčadi napadale u istoj količini, omjer je bio 9:9, ali Medvjedi jednostavno nisu imali sreće koliko god pokušavali doći do pogotka. Šanse su imali Cheechoo, Murley, Murray, Willsie, Jessiman, Bjorkstrand, Foster i kapetan Medvjeda Alan Letang. Minutu i 42 sekunde prije kraja druge trećine domaćini su uspjeli još jednom zatresti mrežu Brusta (Roman Červenka u 39. minuti).

Posljednja trećina bila je gotovo preslika druge. Igrači Medveščaka pokušali su kapitalizirati svoje šanse, ali Salak je bio nepobjediv. U 55. minuti igrač SKA Dmitrij Kalinin postavio je konačnih 3:0.

''Vidio sam da Kovaljčuka nema tek na zagrijavanju, ali to mi nije bilo olakšanje jer uvijek želiš igrati protiv najboljih. Što se tiče naše igre, igrali smo dobro kao tim, radna etika je bila prisutna na ledu, ali nismo zabili'', prokomentirao je Brust.