Odličan otpor protiv najbolje momčadi EBYSL-a

Novosti iz EBYSL-a 11.01.2015.
Medveščak U20 upisao je poraz 3:4 na domaćem ledu od Sape Fehervar AV19, najbolje momčadi Erste Bank Young Stars lige. Koliko su Fehervarski vragovi ove sezone moćna momčad i koliko su dominantni dokazuje 101 bod koji su skupili u 35 utakmica.

Medvjedima je ovo bio drugi ovosezonski dvoboj sa Sapom i drugi poraz, ali za razliku od prve utakmice koju su izgubili 5:0 u Szehesfehervaru, na klizalištu Velesajam su pružiti odličan otpor. Nakon što su u 19. minuti izjednačili golom Brune Kegalja, u drugoj su čak preuzeli i vodstvo zahvaljujući Marku Šakiću i Luki Mikuliću koji su u 29. minuti u razmaku od svega 27 sekundi zatresli mrežu Daniela Kornakkera.

Ipak, u posljednjoj trećini igrači Sape Fehervar pokazali su zašto su najbolja momčad lige i zašto imaju 28 bodova više od svih ostalih.

KHL MEDVEŠČAK U20 – SAPA FEHERVAR AV19 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

ZAGREB – Klizalište Velesajam. Gledatelja 150.

0:1 AV Hamvai (15) SH1
1:1 MED Kegalj (Smolec, 19)
2:1 MED Šakić (Mikulić, Jazbec, 29) PP1
3:1 MED Mikulić (Jarčov, 29)
3:2 AV Sarpatki (P. Szabo, 48)
3:3 AV Vincze (Kocsis, Szaller, 50) PP1
3:4 AV Mazzag (Kocsis, 59)

KHL MEDVEŠČAK U20: Valenčić, I. Ružić, Kegalj, Pleško, Miličić, Janković, Šakić, Kopričanec, Smolec, Mikulić, Jazbec, Jarčov, Škrapec, Stančić, Buković, Jović, Cerovečki, Novak.

SAPA FEHERVAR AV19: Kornakker, G. Bors, Korbuly, D. Szabo, Pillok, Reisz, Sarpatki, Vokla, Szaller, Kocsis, Mazzag, Vincze, Arany, Lengyel, P. Szabo, Sofron, Hamvai, Pracser, Pados, Szasz, Balogh, Szakacsi.

ISKLJUČENJA: Medveščak 4, Sapa Fehervar 10.