Odličan start na SP-u: Hrvatski reprezentativci pobijedili Britaniju

Novost 20.04.2014.
Hrvatska reprezentacija hokeja na ledu odlično je startala na Svjetskom prvenstvu Divizije I Skupine B pobijedivši Veliku Britaniju s uvjerljivih 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Bila je to borba reprezentacije koja je prošle godine na SP Divizije II Skupine A izborila viši rang natjecanja - Diviziju I Skupinu B, i reprezentacije koja je lani na SP Divizije I Skupine A ispala u Skupinu B, a za prva tri boda uvelike su zaslužni Medvjedi Dario Kostović i Alan Letang.

"Igrom smo pokazali da oni baš nisu bili takvi favoriti. Prvih deset minuta smo igrali malo opreznije i možda slabije, dok nismo stekli samopouzdanje. Mi smo svoje šanse bolje iskoristili, ali Mate Tomljenović na golu nam je jako puno pomogao. Padali su po njemu, htjeli su ga Britanci ozlijediti, ali nisu uspjeli", rekao je kapetan Kostović.

Hrvatski reprezentativci su već u prvoj trećini krenuli prema pobjedi. U 13. minuti je Michael Novak osigurao 1:0 za ''kockice'', da bi se u 20. u strijelca upisao i Dario Kostović kojemu je ovo bio debitantski nastup za Hrvatsku. Druga trećina je ponovo bila u znaku hrvatskih reprezentativaca, a u 28. minuti je Alan Letang povisio na 3:0. Braniču, koji je proteklih pet sezona bio kapetan Medveščaka – prvo u EBEL-u, a zatim u KHL-u, ovo je kao i Kostoviću prvo SP u dresu Hrvatske. Konačnih 4:0 postavio je Kostović  u 47. minuti.

"Nema tu sad nekog slavlja. Sretni smo i zadovoljni. Vidjeli smo da možemo. Svi igrači su dali svoj maksimum, ali već u ponedjeljak igramo s Nizozemskom. Čak mi je i malo žao što možda nismo primili jedan gol, čisto da vidimo kako reagiramo nakon primljenog pogotka", sa smiješkom je prokomentirao Kostović koji je posljednje tri sezone igrao za Medveščak.

Vrata hrvatske selekcije čuvao je 20-godišnji Mate Tomljenović koji je skupio 33 obrana i upisao prvi shutout na ovosezonskom SP-u.

Hrvatsku reprezentaciju iduća utakmica u Vilniusu, u Siemens Areni, očekuje već u ponedjeljak (21. 04. 2014.) u 15:30 protiv Nizozemske.