Hrvatski English

Odlične vijesti iz Ljubljane za Medveščakovu U16 momčad

Izvještaj 29.03.2015.
Medveščakova U16 momčad osvojila je drugo mjesto u Ljubljani na playoff turniru Europskog rookie kupa koji je osnovan ove godine od strane EBEL-a i klubova koji igraju u njemu kroz razvojne projekte Europske unije, a cilj cjelokupnog projekta je potaknuti djecu da se što više bave sportom kako bi bili zdraviji te im kroz to bavljenje sporta pružiti i edukaciju o važnim stvarima vezanima za sport i mimo njega.

Posljednjeg dana turnira mladi su Medvjedi pobijedili Slaviju sa 5:3 (3:0, 2:2, 0:1). Vrata Medveščaka ponovo je branio Sven Rastovski, a golove su zabili David Bublić, Tomo Trstenjak, Matija Stubičar, Ayden William Letang i Dominic Rene Čanić.

Medveščakova 16-ica napravila je odličan rezultat u Ljubljani ostvarivši dvije pobjede. Kako u finalni turnir Europskog rookie kupa, koji će se početkom travnja održati u Salzburgu, ulazi samo prvoplasirana momčad, ove godine to ipak neće biti zagrebački igrači. U finalnom turniru će zaigrati mađarski MAC, dok će Medvjedi novu priliku imati iduće sezone na drugom izdanju rookie kupa. Međutim, i ovo drugo mjesto ispred velikog Graza i Slavije izniman je uspjeh za domaće igrače koji su osim u utakmicama sudjelovali i u predavanjima, radionicama i međusobnim druženjima s igračima drugih momčadi što je iznimno profesionalno iskustvo za mlade domaće igrače.

Poredak: 1. MAC 9, 2. Medveščak 6, 3. Slavija 3, 4. Graz 0.