Olimpija povela 1-0 u seriji, Medvjedi će novu priliku imati u Ljubljani

Novosti iz EBYSL-a 28.02.2015.
U prvoj četvrtfinalnoj EBYSL utakmici Medveščakova U20 momčad nije izborila prednost u seriji protiv ljubljanske Olimpije. Susret u Ledenoj dvorani Doma sportova završio je rezultatom 1:4. Medvjedi će stoga, u srijedu 04. ožujka (18:00) u Ljubljani morati odraditi lavovski posao protiv aktualnog prvaka ukoliko žele izboriti treću utakmicu i produžiti si šansu za ulazak u polufinale.

''Trudili smo se i kreirali šanse, ali iskustvo Olimpije je presudilo. No, nećemo se predati. U Ljubljanu ne odlazimo bez šanse. Olimpija ima veliku prednost i morat ćemo nešto promijeniti u svojoj igri, ali nećemo se predati'', kratko je prokomentirao trener Medveščakove U20 momčadi Danijel Kolombo.

Zmajčeki su, kao što se i očekivalo, u Zagreb stigli s nekoliko igrača iz velikog EBEL-a i upravo je to bilo ključ koji im je osigurao 1-0 u seriji. Naime, u osnovnom dijelu sezone Medvjedi su igračima Olimpije zadavali puno problema na ledu te su ih od pet dvoboja pobijedili u čak četiri njih, ali u prvoj četvrtfinalnoj utakmici pojačana Olimpija pokazala je zašto brani naslov prvaka. Već u prvoj trećini, iako su Medvjedi imali daleko bolji omjer udaraca na gol 18:4, Zmajčeki su osigurali dva gola prednosti u prvih deset minuta. U 5. minuti je Jure Sotlar, koji ove sezone u nogama ima čak 47 EBEL utakmica, zabio za 0:1, da bi u 10. minuti iz situacije s igračem manje povisio na 0:2.

''Borili smo se, ali nama jednostavno ništa nije ulazilo u gol, dok je Olimpija iskoristila svoje šanse. Navijači su nas puno podignuli što se moglo vidjeti i po broju udaraca u prvoj trećini. Imali smo strašnu želju pobijediti tu prvu utakmicu, ali Olimpija je jako kvalitetna momčad. No, siguran sam da će u Ljubljani biti sasvim drukčija utakmica. Ponovo ćemo ići na sve ili ništa'', rekao je Ivan Janković.

Za razliku od prve trećine, u drugoj su gosti počeli više napadati te je omjer udaraca na gol bio 15:14 u korist Medvjeda. Od toga su igrači Medveščaka realizirali jedan pokušaj, a gosti dva. U 34. minuti još jedan EBEL-ovac (45 utakmica), Miha Logar zabio je za 0:3, ali već u idućoj minutu najbolji strijelac Medveščaka Ivan Janković zatresao je mrežu Tomaža Trelca te time digao na noge više od 2000 navijača u Ledenoj koji su došli pružiti podršku mladim nadama hrvatskog hokeja. Iako su se svi nadali da će taj Jankovićev gol promijeniti tijek utakmice, to se nažalost nije dogodilo jer je u 35. minuti pao i četvrti pogodak od strane Zmajčeka čiji je realizator bio Tadej Snoj.

''Rado bih mijenjao taj svoj gol za pobjedu, zapravo 10 njih bih mijenjao...'', osvrnuo se Janković na svoj zgoditak.

U posljednjoj trećini Medvjedi su se nastavili truditi i igrati borbeno s velikom željom za preokretom, ali rezultat na semaforu nije se mijenjao.

''Dobro smo ušli u utakmicu, ali previše smo se ''vrtjeli'' u napadu, dok se Olimpija branila, čekala naše greške i iskoristila ih u svoju korist. U prvoj trećini su od četiri udarca na gol, dva zabili. To sve govori o njima. Tako mi moramo odigrati u Ljubljani. Sada znamo što možemo očekivati i siguran sam da možemo osigurati treću utakmicu. Nismo toliko slabiji od njih. Uostalom, uvijek bolje igramo kada nismo favoriti'', zaključio je vratar Tomljenović.