Osvojen bod i odličan povratak Matta Murleya

Izvještaj 23.10.2013.
Medvjedi se iz Rusije vraćaju s osvojenim bodom. U njihovoj posljednjoj utakmici ovog gostujućeg ciklusa, suparnik im je bio Torpedo koji je tijesnu pobjedu 2:1 odnio tek u produžetku.

''Atmosfera je bila odlična. Bila je ovo dobra hokejska utakmica, ali mi smo previše minuta igrali s igračem manje'', kratko je prokomentirao trener Medveščaka Mark French.

Prvu i drugu trećinu obilježile su kazne. Medvjedima je u 2. minuti dvominutnu kaznu zbog spoticanja dobio Matt Murley, da bi pet minuta kasnije i Torpedo imao igrača manje jer je zbog ometanja na dvije minute bio isključen Jarkko Immonen. U 13. su zagrebački oklopnici ostali bez napadača Boyda Kanea koji je zbog nabijanja na ogradu dobio 5 minuta i disciplinsku kaznu igre. Unatoč tome što su Medvjedi pet minuta igrali s igračem manje, vratar Mark Dekanich uspio je sačuvati svoja vrata netaknutima.

''Odigrali smo tešku utakmicu. Torpedo je igrao dobro, naročito njihov golman, a mi nismo stvorili previše prilika. Obje momčadi su dobro odigrale penalty kill. Mi smo kapitalizirali šansu za izjednačenje kada smo imali powerplay, dok su oni zabili powerplay u produžetku'', osvrnuo se na susret kapetan Jonathan Cheechoo dodavši:

''Moramo pronaći način kako da igramo bolje u gostima.''

U drugoj trećini domaćini su poveli pogotkom Wojteka Wolskija (25. minuta), da bi u 38. sudac još jednom igraču Medveščaka, Mikeu Glumacu, dodijelio pet minuta i disciplinsku kaznu igre. Trideset sekundi kasnije na 10 minuta je bio isključen i Wolski, a do kraja trećine dvominutne kazne su još dobili i igrači Torpeda Juuso Hietanen i Justin Hodgman, te branič Medveščaka Mark Popovic.

Bez obzira na kaznene nedaća iz prve dvije trećine, volja Medvjeda se nije slomila. U posljednjoj su trećini pritisnuli domaćine te odlično u 46. iskoristili powerplay. Kurtis Foster i Bill Thomas namjestili su pak Mattu Murleyu koji ga je s par metara udaljenosti poslao u mrežu Vitalija Kovala. Murley je ovim pogotkom okrunio svoj povratak nakon što je zbog ozljede propustio protekle dvije utakmice.

''Odličan je osjećaj vratiti se i biti dio igre, drago mi je što je na kraju sve dobro završilo i što sam se tako brzo vratio u igru. Sretniji sam zbog toga što sam igrao, nego što sam zabio pogodak'', kratko je prokomentirao Murley.

Do kraja trećine obje su momčadi imale nekoliko prilika za pogodak, ali susret je na kraju otišao u produžetak. Nakon samo 28 sekundi produžetka Mathieu Carle dobio je 2+10 zbog čega su Medvjedi igrali s tri igrača i ubrzo nakon toga Wolski je zabio za konačnih 2:1.

''Ako gledamo s pozitivne strane, osvojili smo bod. Torpedo je imao gol prednosti, ali smo se uspjeli vratiti. Željeli smo ta dva boda u produžetku, ali oni su jako dobro odigrali. Utakmica je bila tijesna, radili su dobar pritisak na nas, a i imali su snažnu podršku s tribina. Teško je pobijediti kada si toliko minuta u boksu za kazne, pogotovo u ovako kvalitetnoj ligi. U idućim utakmicama svakako moramo biti više disciplinirani. Teško je izgubiti na posljednjem gostovanju, ali sada se moramo okrenuti našim domaćim utakmicama'', rekao je Patrick Bjorkstrand.