Hrvatski English

Pelletier: Momentum je u trećoj trećini bio na strani Avtomobilista

Izvještaj 06.09.2014.
Medveščak je u Jekaterinburgu odigrao tijesan susret s Avtomobilistom, ali pobjeda (3:2) je na kraju pripala domaćinu.

''Odlično smo počeli utakmicu. Dečki su se držali našeg plana, ali kazne u drugoj trećini suparniku su dale život. Njihov golman je u ključnim trenucima odreagirao odlično'', kazao je trener Medveščaka Chuck Weber.

Nakon samo tri minute i 41 sekunde igre Medvjedi su već imali gol prednosti. Brojčanu nadmoć zbog dvominutne kazne igrača domaćina Alekseja Simakova iskoristio je Anthony Stewart. Igrači Medveščaka nastavili su dominaciju nad Avtomobilistom do kraja trećine te su imali još nekoliko šansi za pogodak, točnije još 13, dok su domaćini samo četiri puta zapucali prema zagrebačkom golu.

''Avtomobilist ima jako dobre igrače koji su kapitalizirali svoje šanse. Ako uzmemo u obzir da smo dan prije imali let od pet sati i da ujutro zbog toga nismo svi imali trening, krenuli smo u utakmicu čvrsto. Ali, moramo igrati još čvršće i dobiti utakmice. Nismo zadovoljni ishodom jer smo imali šansu osvojiti tri boda'', izjavio je Stewart osvrnuvši se na svoj prvijenac:

''Dobar je osjećaj zabiti, ali bio bi još bolji da smo pobijedili.''

Drugu trećinu Medvjedi su otvorili kao i prvu – pogotkom, i to ponovo tri minute nakon što su uklizali na led. Naime, u 24. minuti Pascal Pelletier je uspio pronaći slabost vratara Jakuba Kovara. Kanadskom napadaču ovo je bio premijerni gol u KHL-u. Tri minute kasnije Avtomobilist je imao odličnu šansu za smanjenje razlike jer je zbog prekršaja Marka Flooda dosuđen kazneni udarac. Ipak, kao pobjednik ''dvoboja'' između vratara Medveščaka Barryja Brusta i napadača Avtomobilista Aleksandera Bumagina, izašao je Brust. U posljednjih deset minuta igre druge dionice domaćini su počeli igrati agresivnije, a u 35. im se ukazala nova prilika kada su na dvije minute bili isključeni Matt Anderson i Barry Brust. Situaciju 5-na-3 u 1:2 na semaforu pretvorio je Jakub Petružalek. Minutu kasnije stiglo je i izjednačenje 2:2 (Anton Lazarev).

''Pobjeda je mogla otići na obje strane, ali mislim da smo zaslužili više. Igrali smo puno bolje, nego protiv Slovana. U trećoj je Avtomobilist imao momentum na svojoj strani, a imali su i par powerplaya, da bi na kraju zabili minutu prije kraja susreta'', rekao je Pelletier.

U posljednjoj trećini obje su momčadi pokušale doći do pobjedničkog pogotka, a koliko je bio neizvjestan rasplet ovog susreta mogu reći i udarci na gol čiji je omjer bio 12:12. Sve je izgledalo da će pobjednika odlučivati produžetak, ali 45 sekundi prije nego što je sudac proglasio kraj utakmice posrećilo se Avtomobilistu i Igoru Jemelejevu koji je zabio za 3:2.

AVTOMOBILIST JEKATERINBURG - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

JEKATERINBURG - KRK Uralec. Gledatelja 3550. Suci: Bondar, Zaharov, Palei, Petrov.

0:1 MED Stewart (4) PP1
0:2 MED Pelletier (Flood, 24)
1:2 AVT Petrulažek (35) PP1
2:2 AVT Lazarev (Petružalek, 36)
3:2 AVT Jemelejev (Lewandowski, Lapenkov, 60)

AVTOMOBILIST: Kovar, Lobanov, Žuravljov, Trjamkin, Lazarev, Lewandowski, Simakov, Goljšev, Viklund, Lepisto, Komarov, Megalinski, Kozlov, Metljuk, Lapenkov, Krisanov, Antonov, Bumagin, Petružalek, Voropajev, Jefimov, Jemelejev.

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Popovic, Thomas, Glumac, Murray, Pelletier, Haydar, Rodman, Martinović, Hutchinson, Hedden, Anderson, Flood, Bjorkstrand, Perkovich, Stewart, Morrisonn, Katic, St. Pierre.

ISKLJUČENJA: Avtomobilist 10, Medveščak 12.

UDARCI NA GOL: Avtomobilist 32, Medveščak 36.