Pelletier i Glumac zabili golove, Tomljenović ponovo dobar u 3/3

Izvještaj 12.08.2014.
Medvjedi su odigrali i treću pripremnu utakmicu. Susret u praškoj Tipsport Areni između Sparte i Medveščaka završio je tek nakon četiri minute produžetka, a konačni rezultat je bio 3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0).

U prvoj trećini, koja je protekla bez golova, tempo igre bio je malo sporiji, ali u drugoj su ga obje momčadi podigle na višu razinu. Brži tempo razigrao je i strijelce Medveščaka i Sparte, posebice u prvih deset minuta druge trećine. U 25. je Daniel Pribyl zabio za vodstvo Sparte, da bi samo tri minuta kasnije Medvjedi iskoristili dvominutnu kaznu Karela Pilara i iz powerplaya izjednačili na 1:1. Asistenciju Darrena Haydara i Marka Katica iskoristio je Pascal Pelletier kojemu je ovo bio prvi gol u plavom dresu u ovom pripremnom razdoblju. Nakon što je Pelletier vratio susret na početak, u 33. minuti se domaćinima otvorila nova prilika koju je Marek Hrbas pretvorio u 2:1.

U posljednjoj trećini na vrata Medveščaka ponovo je, kao i protiv Karlovyh Varyja, stao 21-godišnji Mate Tomljenović. Hrvatskom reprezentativcu još je jednom pošlo za rukom da se iskaže ne primivši niti jedan pogodak u 20 minuta igre, dok je pak ostatak medvjeđe družine u 59. minuti osigurao izjednačenje i produžetak. Strijelac za 2:2 bio je Mike Glumac. U produžetku je više sreće imala Sparta koja je u 64. iskoristila situaciju 4-na-3 (Nathan Perkovich isključen na dvije minute) i zabila za konačnih 3:2.

Medvjedi su tijekom susreta u Tipsport Areni skupili 14 minuta kazne, a Sparta 20.

Iduće dvije pripremne utakmice Medveščak će odigrati za vikend u Njemačkoj na turniru u Straubingu. U petak će u 18:00 snage odmjeriti sa Straubingom, a u nedjelju s KAC-om ili Augsburgerom (ovisi o rezultatima utakmica odigranih u petak).

1:0 SPA Pribyl (Barinka, 25)
1:1 MED Pelletier (Haydar, Katic, 28) PP1
2:1 SPA Hrbas (Pilar, 33)
2:2 MED Glumac (St. Pierre, 59)
3:2 SPA Reway (Piskaček, Pilar, 64)

HC SPARTA: Novotny, Lukaš, Pilar, Daloga, Barinka, Piskaček, Polašek, Hrbas, Cingel, Rolinek, Sabolič, Reway, Torquato, Kumstat, Buchtele, Hlinka, Volek, Bahensky, Pribyl, Chlapik, Dvoraček.

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Tomljenović, Belle, Martinović, Hutchinson, Flood, Carle, Morrisonn, Katic, Kostović, Thomas, Krog, Segal, Glumac, Pelletier, Haydar, Rodman, Hedden, Anderson, Bjorkstrand, Perkovich, St. Pierre.