Pet golova za petu pobjedu

Izvještaj 19.08.2015.

Peti pripremni susret hokejaša Medveščaka Zagreb mogao je, prema riječima trenera „proći na momente malo bolje i čvršće“ jer „ovo još uvijek nije ono čemu momčad teži“, no uz visoku pobjedu, i to petu u nizu, teško je razmišljati o greškama. Pet golova u mreži KAC-a i jaka druga trećina svakako su razlog zadovoljstva.

Prva trećina počela je s prilikom Medveščaka, a završila s po golom u svakoj mreži. Početno nadigravanje, u testu oka, otišlo je na stranu Medvjeda, no na semafor su se prvi upisali gosti. Nakon neiskorištene igre s igračem više u kojoj je Radek Smolenak imao odličnu priliku, momci glavnog trenera Gordija Dwyera i sami su zaradili isključenje, točnije Jesse Saarinen odmorio se na klupi, a Thomas Koch završio akciju za početno vodstvo.

Medvjedi odgovaraju držanjem pritiska i traženjem prilika, a do izjednačenja napokon dolaze pet minuta prije isteka trećine, također na powerplayju. Stefano Giliati, koji je upisao i prvu priliku susreta, pogađa mrežu na asistenciju Mareka Kvapila.

„Bilo je jako zabavno igrati pred domaćom publikom, u svojoj dvorani. Nisam znao što očekivati, no sada kada sam vidio kakva je odlična atmosfera i kako je glasno bilo danas, koliko su navijači strastveni mogu samo reći da je bilo odlično“, komentirao je Giliati prvu utakmicu u Ledenoj dvorani te se nadovezao na svoj učinak: “Sretan sam što sam postigao dva gola i pridonio napadu, no imamo još toga na čemu treba poraditi. Mislim da imamo puno prostora za napredak i svakim danom, svakom utakmicom smo sve bolji.“

Druga trećina pokazala se kao ključna, a brzina i voljni moment koji su Medvjedi pokazali se su prevelikim za momčad KAC-a. Od samoga starta precizno i u borbi za svaki pak, mrežu vratara Pekka Tuokkola pronašli su Patrick Bjorkstrand i Saarinen u prvih pet minuta. Andreas Jämtin upisao je asistenciju na oba gola i time postao jedan od trojice igrača koji iz ovih šezdeset minuta imaju skupljeno više od boda.

I dok je Saarnien odapeo s lijeve strane pored ograde za dvostruko vodstvo, idući gol, na kojem je asistirao, došao je s metra razmaka od vrata. Giliati se ponovno upisao u strijelce našavši se u pravo vrijeme na pravom mjestu i pred gotovo praznom mrežom, s Tuokkolom na ledu, nije imao težak zadatak. Cijelu priču odličnih drugih 20 minuta zaključuje Kvapil u prodoru 1:09 minute prije isteka vremena.

Četiri gola razlike na početku zadnje trećine uzrokuju opuštanje u redovima Medvjeda. Ne toliko da bi postalo zabrinjavajuće, no dovoljno da KAC proigra i provodi dobar dio vremena u trećini domaćina. Trud im se u konačnici isplati, i isti krivci kao i s početka susreta ponovno prolaze mrežu Gašpera Krošelja za konačnih 5:2.

Svoju završnu pripremnu utakmicu Medveščak će odigrati u petak, 21.08.2015. s EC VSV Villachom s početkom u 18:30. Kao i za današnji susret, ulaznice je moguće kupiti jedino na dan utakmice na blagajni Doma sportova koja će biti otvorena od 16:00 sati.

Cijena pojedinačne ulaznice je 20,00 kuna dok sezonski pretplatnici uz predočenje iskaznice ili vauchera plaćaju 10,00 kuna. Djeca do sedam godina starosti imaju besplatan ulaz i ne trebaju ulaznicu, a sjedala u dvorani neće biti numerirana.

Sutra, u četvrtak, 20.08.2015. Medvjedi će pohoditi Zapruđe, točnije Trg Ivana Meštrovića gdje će od 19-22 sata u sklopu ICE FEST-a uživati u druženju s navijačima, skandinavskoj kuhinji i bandu Mačci.