Petarda u Salzburgu za povratak u Zagreb

Novosti iz EBYSL-a 24.03.2016.

Fenomenalna izvedba Medveščakve Dvadesetke u trećoj utakmici finalne serije Erste Bank Young Stars Lige osigurala je povratak serije u Zagreb. Velika pobjeda koja je Bikovima iz Salzburga očitala lekciju, djelo je kompletne momčadi koja je koncentrirano i disciplinirano, uz izvanredan trud i igru svih 60 minuta posve zasluženo upisala prvu pobjedu u finalu.

„Sporije su krenuli u utakmicu, a mi smo izletjeli jer nismo imali što izgubiti. Htjeli smo ovu pobjedu, dali smo sve od sebe, trudili smo se. I uspjeli smo!“, komentirao je nakon susreta vratar Ivan Ružić.

Odlična prva trećina Medvjeda nakon početnog ispitivanja snaga urodila je s dva pogotka u mreži Bikova i potrajala doslovno do posljednje sekunde u kojoj su u igri s igračem više domaćini uspjeli prepoloviti razliku.

Disciplinirano i s pažnjom na proboje po sredini Dvadesetka je u najvećem dijelu prvih 20 minuta držala kontrolu igre. Prvi pak u gol je pospremio Luka Jarčov koji je imao i prvu konkretnu priliku utakmice već u drugoj minuti. Gol kojim su Medvjedi uzeli vodstvo pao je u samoj sredini trećine - u igri s igračem više Bruno Kegalj ispucao je pak u trećinu koji se odbio par puta do Jarčova koji pronalazi način.

Vodstvo udvostručuje Luka Novak pet minuta kasnije udarcem s lijeve strane gola na kojoj je bio ostavljen posve sam. Do kraja trećine Ružić radi nekoliko odličnih obrana, no u posljednjoj sekundi prvi, i što će biti jedini, pak ga prolazi.

Potencijalni pad koncentracije izazvan kasnim primljenim golom nije se dogodio, već upravo suprotno. Medvjedi su izašli spremni potvrditi kontrolu i dominaciju u utakmici. Vjeko Vrbančić u gužvi pred golom već u drugoj minuti vraća razliku na dva, a neprestani napadi drže Red Bullovog vratara zaposlenim. Svoj doprinos semaforu par minuta kasnije donosi i kapetan Ivan Janković koji u akciji s Jarčovom poteže sam s lijeve strane i pronalazi mrežu: „Nisu bili kompaktniji od nas danas, radilo se više o podcjenjivanju nego o manjku kvalitete“, rekao je kapetan.

„Danas su svi dali sve od sebe. Došli smo ovdje s gubitkom u seriji od 2-0 i potrudili smo se da se vratimo u Dom sportova i nadamo se pobjedi. Što se mog pogotka tiče, bilo je puno sreće uključeno. Janković je dobro pucao, pak se odbio i nekako sam ga spustio u gol“, izjavio je strijelac trećeg pogotka.

Posljednja trećina prolazi uz izmjene napada, sve grublju igru domaćina i klasično zatvaranje utakmice od strane Zagrepčana. Kao šlag na tortu, Kegalj u posljednjoj minuti udara s plave i postavlja konačnih 1:5.

„Bez momčadi ne bih uspio braniti kako jesam. Dečki su me podržali, hvala im na pomoći i sva sreća, uspjeli su nešto i zabiti“, rekao je za kraj Ružić.

Mladi Medvjedi su ovime pobijedili u ukupno desetoj eliminacijskoj utakmici u nizu i osigurali produžetak sezone. Četvrta utakmica finala igra se u Zagrebu u ponedjeljak, 28. ožujka u Domu sportova s početkom u 17:30 sati.

EC RED BULL SALZBURG - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:5 (1:2;0:2;0:1)