Platužiću hat-trick, Hergešiću 44 obrane

Novosti iz EBYSL-a 27.09.2014.
Medveščakova U20 momčad upisala je šestu ovosezonsku pobjedu u Erste Bank Young Stars ligi. Na gostovanju u Budimpešti potpuno je nadigrala Vasasa, momčad koja se nalazi u Grupi B, rezultatom 1:7.

Medvjedi su domaćinima dopustili samo jedan pogodak i to nakon što su Luka Ružić i Renato Platužić već osigurali 0:2. Naime, u 17. minuti iz situacije s igračem manje Roland Kollo uspio je zatresti mrežu Leona Adamovića Hergešića koji je u ovom susretu skupio odlične 44 obrane. Ipak, u 25. minuti su se Medvjedi ponovo uz pomoć Platužića odlijepili na dva gola razlike, da bi u posljednjoj trećini potpuno potvrdili dominaciju na budimpeštanskom ledu nanizavši još četiri pogotka za koje su zaslužni Matija Miličić, Ivan Janković, Josip Jazbec i Platužić koji je ostvario hat-trick.

Idući susret Medvjede očekuje već u nedjelju na domaćem ledu, na klizalištu Velesajam u 16:00 sati, kada im u goste dolazi češki Znojmo.

VASAS – KHL MEDVEŠČAK U20 1:7 (1:2, 0:1, 0:4)

0:1 MED L. Ružić (Pleško, 1)
0:2 MED Platužić (Miličić, 13)
1:2 VAS Kollo (Szabo, 17) SH1
1:3 MED Platužić (Miličić, 25)
1:4 MED Miličić (41)
1:5 MED Janković (Novak, 51) PP1
1:6 MED Jazbec (Platužić, Miličić, 53)
1:7 MED Platužić (Miličić, Kegalj, 59) PP1

VASAS: Mihaczi, Ronai, Kenez, Hegedus, Zwick, Varga, Rull, Szabo, Pal, Dabasi, Odry, Orosz, Balla, Kollo, Nagy, Hegy, Fulop, Szlama, Czako.

KHL MEDVEŠČAK U20: Adamović Hergešić, Valenčić, Kegalj, Pleško, Krnić, L. Ružić, Cerovečki, Borić, Škrapec, Miličić, Platužić, Jazbec, Petrinšak, Smolec, Novak, Janković, Šakić, Kopričanec, Milić, Buljanović, Krivošić, Stančić.