Pobjeda protiv Zmajčeka i hat-trick Jankovića

Novosti iz EBYSL-a 06.09.2014.
Medveščakova Dvadesetka niže pobjede u Erste Bank Young Stars ligi. Na klizalištu Velesajam pobijedila je Olimpiju sa 4:3 u produžetku.

Susret je bio neizvjestan do posljednjih minuta. Medvjedi su poveli u 6. minuti pogotkom Ivana Jankovića, ali dvije minute kasnije igrač Olimpije Luka Ilić je izjednačio na 1:1. Razigrani Janković u 17. se još jednom upisao u strijelca i ponovo osigurao vodstvo zagrebačke Dvadesetke.

Iako su tijekom cijele utakmice Medvjedi imali bolji omjer udaraca na gol (15:9, 15:4, 14:7), gosti su u drugoj trećini do 29. minute nanizali dva gola (Hadžić, Snoj) i preuzeli vodstvo. No, njihovo vodstvo nije dugo trajalo jer je već u 31. Janković bio precizan i treći put protiv Zmajčeka. Zagrepčaninu je ovo bio prvi ovosezonski hat-trick.

Rezultat 3:3 u posljednjoj se trećini nije mijenjao stoga je pobjednika odlučen u produžetku. Pobjednički gol u 64. minuti zabio je Bruno Kegalj.

Iduću utakmicu Medveščak već igra u nedjelju u Beču u 17:30 kod Vienna Capitalsa.

KHL MEDVEŠČAK U20 - HK OLIMPIJA LJUBLJANA 4:3 (2:1, 1:2, 0:0, 1:0)