Hrvatski English

Pobjednik odlučen u prvoj trećini

Izvještaj 12.11.2015.

Prva trećina pokazala se presudnom u susretu Torpeda i zagrebačkih Medvjeda, iako rezultatsko stanje semafora na njenome kraju, kao i na kraju utakmice nije bilo niti blizu opisa situacije na ledu. Borbeni do samoga kraja, nizanjem prilika jedne za drugom Medvjedi su uspostavili kontrolu na ledu u druge dvije trećine i digli tempo utakmice u odnosu na prvih 20 minuta.

No, u konačnici, nekoliko velikih obrana Ilje Proskurjakova, par puta pogođen okvir gola i djelić sekunde prekasni start koštao je zagrebački sastav bodova, a s mini-gostovanja vraćaju se s tri osvojena boda iz dva susreta.

„Torpedo je momčad koji voli igrati na tijelo, ne boje se čvrstih startova i ove sezone imaju puno uspjeha. Uzimajući to u obzir, jako sam ponosan na svoje dečke i način na koji su se borili do samoga kraja i nisu odustajali. Nismo im davali puno prilika u prvoj trećini, no oni su u potpunosti iskoristili ponuđeno, a mi smo zagrizli i preuzeli igru u posljednje dvije. Imali smo gotovo 40 udaraca na vrata i zadovoljan sam energijom i voljom koju su dečki pokazali“, komentirao je nakon susreta glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Prva trećina pokazala se ključnom. Jak start o kojem su gosti u Palači sporta Nižnji Novgoroda pričali dan prije, otišao je na drugu stranu. Nes(p)retno izgubljen pak u gotovo nedužnom izlaženju iz zone rezultirao je prvim prolaskom paka u mrežu Gašpera Krošelja već u prvoj minuti utakmice. Neočekivan zaostatak međutim nije imao dugotrajnijih posljedica te su obje momčadi sustavno napadale i stvarale prilike. Do novoga pogotka domaćini čekaju preko 13 minuta nakon čega unutar 4 i pol postižu tri uzastopna pogotka.

Najprije Daniil Iljin sprema pak iz velikog kuta s lijeve strane u bliži kut mreže, zatim Sergej Kosticin završava kontru pravovremenim naletom na lijevoj strani, a za kraj Aleksandr Budkin šalje jak udarac s plave. S 1:30 minutom do isteka prve trećine i četiri primljena pogotka, za očekivati bi bilo pad u koncentraciji i volji, no Medvjedi uzimaju još jedan, završni zalet te koriste brzinu i Tomaš Mertl upošljava Shaonea Morrisonna koji u svojoj 74. utakmici za Medveščak napokon pronalazi mrežu.

Brojne prilike, sve brža i čvršća igra koju komandira Medveščak te Danny Taylor na golu Medvjeda, obilježile su posljednjih 40 minuta, a Mertl posprema odbijeni udarac Morrisonna u igri 4-na-4 sredinom druge trećine za prepolavljanje Torpedovog vodstva. I dok je prva trećina prošla bez isključenja, u drugoj su emocije proradile, a igra često bila prekidana čemu svjedoči i 16 skupljenih kaznenih minuta.

Pritisak i navala na vrata Proskurjakova ne janjavaju niti u posljednjih 20 minuta, s povremenim izlascima prema Tayloru koji se uvijek našao na pravome mjestu, no Medvjedi ne uspijevaju doći na minimalan zaostatak. Bacivši sve u napad zadnje dvije minute, Taylor odlazi s vrata za klizača više, a nakon još jedne pogođene stative, Torpedo preuzima pak i  Kaspars Daugavinš pogađa praznu mrežu za konačnih 5:2.

Hokejaši Medveščaka vraćaju se na domaći led Ledene dvorane za iduća dva susreta. U subotu, 14. studenog s početkom u 17:30 sati ugošćuju Sjeverstalj iz Čerepovca. Ulaznice je moguće kupiti na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, preko internetske prodaje te na blagajni Doma sportova koja se otvara na dan utakmice u 16:00 sati.

HK TORPEDO NIŽNJI NOVGOROD – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:2 (4:1;0:1;1:0)