Hrvatski English

Popovic: Moramo gledati i kako igramo, a ne samo poraze i pobjede

Izvještaj 21.10.2013.
Medvjedi su na gostovanju kod Vitjaza upisali poraz. Domaćini su pobijedili s nogometnih 1:0.

''Suparnici su igrali jako dobro u obrani i nisu nam dopustili da uđemo ''unutra''. Mislim da je u ovoj utakmici bila kombinacija naše nemogućnosti i naše želje da nešto napravimo, a i razliku u utakmici radilo je i to što su oni izbjegavali klupu za kazne. Protiv Vitjaza smo napravili neke dobre stvari, ali ne i u obrani što je bilo potrebno za pobjedu'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French.

Vitjaz, koji je i iz protekla dva domaća susreta izašao kao pobjednik, vodstvo je osigurao u 13. minuti pogotkom Ivana Ivanova. Iako su domaćini poveli i minimalni rezultat zadržali do kraja susreta, statistički gledano, Medvjedi, kojima se u redove vratio Mark Popovic, imali su bolje brojke. Omjer udaraca na gol u prvoj trećini bio je 15:6 u njihovu korist, a u drugoj 12:9. Medvjedi su bili bolji i u bulijima, u prvoj su trećini od 19 njih, čak 15 osvojili, dok je Vitjazu pripalo samo četiri. U drugoj trećini od 18 bulija, 11 su osvojili Medvjedi, a 7 domaćini, da bi u posljednoj trećini Medvjedi imali osam od 15 osvojenih bulija, a Vitjaz 7.

''Nismo igrali dobro, nismo dobro funkcionirali. Moramo prestati tražiti isprike oko stvari koje ne možemo kontrolirati i trebamo početi igrati onako kako smo prije igrali'', kratko je prokomentirao napadač Medveščaka Michael Ryan.

Igrači Vitjaza su u 29. bili u situaciji s igračem više jer je na dvije minute bio isključen napadač Medveščaka Michael Ryan, ipak prednost s igračem više nisu realizirali. Vratar Barry Brust svaku je opasnost pretvorio samo u pokušaj.

''Svaka utakmica koju izgubiš je loše utakmica. Nismo pronašli način kako da im zabijemo gol, dok su oni imali jedan sretan u prvoj trećini. U prošle dvije utakmice bili smo jako blizu pobjedi, jednu od tih smo izgubili u posljednoj minuti. Stoga, mislim da moramo gledati i kako igramo, a ne samo pobjede i poraze. Protiv Vitjaza je bilo nekih dobrih i nekih loših stvari. Mislim da ih nismo dovoljno pritiskali u posljednjoj trećini'', rekao je branič Mark Popovic.

Kako u posljednjoj trećini, u kojoj je Vitjaz više napadao od Medvjeda, nije dolazilo do promjene rezultata, u 59. minuti trener Mark French pozvao je ''timeout'' nakon kojeg su zagrebački oklopnici pokušali doći do izjednačenja sa šest igrača. Ipak to im nije uspjelo.