Povijesni trenutak za Medvjede - ostvarili 1. gostujuću KHL pobjedu!

Izvještaj 09.10.2013.
Neustrašivi Medvjedi dokazali su da mogu pobijediti i na gostujućem ledu. U Minsk-Areni nastavili su pobjednički niz svladavši Dinamo Minsk u produžetku (2:3). Ovo im je sada sedma pobjeda zaredom, ali i prva u gostima ove sezone te su skočili na 4. mjesto Zapadne konferencije izjednačivši se bodovno (25 bodova) s Donbasom s kojim će u petak odmjeriti snage za 3. mjesto!

''U prvoj trećini imali smo i mi svojih prilika, mogli smo i mi biti ti koji su zabili prvi gol, ali nismo. Oni su iskoristili šansu 5 na 5 i na powerplayu. Nisam zadovoljan kako smo odigrali tu prvu trećinu, ali u idućih 40 minuta smo bili puno bolji. Ovo nije bila najljepša utakmica, bar ne s mog gledišta. No, važno je da nismo posustali i da smo se borili'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Ipak, Dinamo je uspio prekinuti jedan niz. Onaj od Barrya Brusta. U 7. minuti Andrei Stas prekinuo je ''nulu'' vratara Medveščaka. Naime, 30-godišnji Kanađanin svoju mrežu je uspio sačuvati netaknutom 201:54 minute te je trenutno treći vratar svih vremena u KHL-u koji je uspio toliko minuta biti bez primljenog pogotka.

Dinamo Minsk je u prvoj trećini bio opasniji od Medvjeda. Nakon pogotka Andreja Stasa za 1:0, u 14. je dvominutnu kaznu Brusta iskoristio Tomas Surovy. Dinamova dva gola trgnula su Medvjede koji su se u sekundi pretvorili u opasne zvijeri. Dvije minute prije kraja prve dionice iskoristili su situaciju s igračem više zahvaljujući Ryanu Vesceu koji je uspio skrenuti pak u mrežu Kevina Lalandea, da bi u 27. Boyd Kane vratio Medvjede u utrku za bodove. U drugoj trećini Medveščak je imao čak 19 udaraca na gol, dok su igrači Minska samo triput opasnije zaprijetili Brustu, a početkom druge trećine igru je uz pomoć fizioterapeuta napustio napadač Medveščaka Luke Walker nakon jakog starta Ilje Kaznadeia.

''U prvih deset minuta igre možda nam je trebala mala prilagodba, za razliku od Minska koji je krenuo čvrsto. Mi nismo reagirali i dopustili smo im da igraju. Ali brzo smo izvukli pouku iz tih deset minuta, držali smo se svog plana igre do kraja susreta i pobijedili'', prokomentirao je Kane koji je protiv Dinama upisao svoj prvijenac.

U posljednjoj trećini zagrebački oklopnici su nastavili s pritiskom na domaćine, ali pobjednički pogodak nije pao te je susret odlučivao produžetak. No, on je trajao svega minutu i 46 sekundi. Trenutno drugom najboljem strijelcu KHL-a po broju golova Jonathanu Cheechoou otvorila se sjajna prilika ispred Dinamove mreže, prazan kut koji Lalande nije uspio pokriti, i Medveščak je slavio još jednom u nizu osvojivši dva boda.

''Nikada ne očekuješ sedam pobjeda zaredom. Ali kada smo i gubili one utakmice na početku, uvijek smo ih gubili tijesno, i znali smo da smo jako blizu pobjede. Trebalo nam je vremena da počnemo igrati naš plan igre i da igramo kao momčad u svakoj utakmici'', osvrnuo se Kane na sedam u nizu...