Hrvatski English

Premijera u EBEL-u i prva pobjeda

Na današnji dan 11.09.2013.
Na današnji dan, 11. rujna 2009., Medveščak je odigrao premijernu utakmicu u EBEL-u. U Ledenoj dvorani Doma sportova ugostio je dugogodišnje rivale iz Slovenije, tadašnje Acroni Jesenice.

Medvjedi su tu prvu utakmicu dobili u produžetku 6:5 (1:1, 3:3, 1:1, 1:0). Prvi pogodak koji je zagrebačke oklopnike uveo na jedno zanimljivo četverogodišnje putovanje zabio je u 14. minuti Andy Sertich. Američki branič hrvatskih korijena, koji tijekom četiri sezone koje je odigrao u plavom dresu nije propustio niti jednu utakmicu, time je izjednačio rezultat na 1:1 i dao snagu momčadi da dođe do svoje prve pobjede u debitantskoj sezoni.

Rezultat je bio tijesan tijekom svih 60 minuta što je dodatno davalo jednu posebnu draž toj prvoj utakmici, ali je ujedno i osvojio navijače koji su se nakon toga nastavljali vraćati u Ledenu i bodriti Medvjede u dobru i zlu. Pobjednik je na kraju odlučen u produžetku, a pobjednički pogodak u 47. sekundi produžetka iz situacije s igračem više postigao je branič Robby Sandrock koji je kasnije u EBEL-u bio poznat kao igrača s najjačim udarcem u EBEL-u.

Medvjedi su te prve, 2009./2010. sezone potpuno iznenadili suparnike i neočekivano dogurali do polufinala EBEL-a. U polufinalu ih je zaustavio Red Bull Salzburg.