Prva pobjeda pripala domaćinu

Novosti iz EBYSL-a 05.03.2016.

Prva utakmica polufinala EBYSL-a između MAC-a i Medveščakove Dvadesetke odigrana je na Kisstadionu, na klizalištu pod balonom u Budimpešti. U na trenutke bespoštednoj borbi dvije momčadi koje su grizle, Medvjedi su pogreške skupo platili i na kraju ostali na rezultatu s kraja druge trećine (4:3). Druga utakmice serije igra se u Zagrebu u četvrtak, 10. ožujka s početkom u 19:30 sati.

Jak start domaćina kao da je iznenadio Medveščak koji je u prvih deset minuta, osim primljena dva pogotka, hvatao dah i pokušavao se nositi s klizanjem i napadima MAC-a. Susret je započeo isključenjem Matije Miličića, a domaćini su odmah iskoristili prednost i uhvatili vodstvo. Pet minuta kasnije MAC je iskoristio brzi izlaz iz zone i u prodoru po lijevoj strani Herner ponovno mijenja stanje na semaforu.

Do daha i prvih konkretnih napada Medvjedi dolaze nakon prvog isključenja za domaćine. Igra s igračem više dala im je zamah koji se nastavio kroz ostatak susreta u kojem su parirali te u momente dominirali igrom.

Miličić ubrzo prepolavlja vodstvo domaćina i unatoč dominaciji na ledu u drugoj polovici prve trećine, na prvi odmor se odlazi s minimalnim vodstvom domaćina.

Druga trećina započinje slično prvoj. Iako nema velike prednosti u igri, MAC se opet upisuju strijelce, no za razliku od prve trećine ovoga puta su se hokejaši Medveščaka brzo sabrali i vratili ritmu s kraja prve. Luka Jarčov s dva pogotka unutar tri i pol minute na sredini trećine izjednačava rezultat.

Sreća je bila kratkog vijeka jer na idućem isključenju Medvjeda Schmal napokon, nakon nekoliko uzastopnih udaraca koje je Ivan Ružić obranio, po četvrti puta šalje pak u mrežu za domaćine.

Kraj druge, kao i kompletna posljednja trećina prošla je u otvorenoj igri, a tempo nimalo nije padao. Medvjedi su smanjili broj pogrešaka, MAC se sve rijeđe nalazio u prilikama, a unatoč velikoj ofenzivi na samome kraju, Medveščak nije došao do još jednog izjednačenja.

Na kraju prve utakmice serije ostaje žal zbog rezultata i propuštene prilike jer je Dvadesetka ponovno pokazala da, ne samo da može ravnopravno igrati, već može i voditi igru protiv polufinalnog protivnika. No, kao i u nekoliko navrata ove sezone, ponovno su sami sebi otežali utakmicu i pružili MAC-u priliku koju su domaćini objeručke prihvatili.

Ništa nije izgubljeno i serija se nastavlja u četvrtak kada MAC dolazi na Velesajam.

HK MAC BUDIMPEŠTA - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:3 (2:1;2:2;0:0)