Prvoplasirana momčad napušta Zagreb praznih ruku

Novosti iz EBYSL-a 01.12.2013.
Medveščak U18 na Velesajmu je pobijedio prvu momčad LA Starsa, prvoplasiranu momčad Erste Bank juniorske lige, rezultatom 5:2.

Smolec je zabio prvi gol utakmice u 19. minuti, a Medvjedi su gostima u prvih 20 minuta dopustili samo 5 udaraca prema golu koji je večeras jako dobro branio Ružić. I u drugoj trećini Medveščak je uspio obraniti svoj gol, a s druge strane jedan pak smjestiti u mrežu gostiju, za 2:0 pogodio je Miličić.

Početkom posljednje trećine gosti su smanjili na 2:1, a nakon toga su mladi Medvjedi ubacili u višu brzinu i pogocima Smoleca i Platužića pobjegli na tri pogotka prednosti. Gosti su smanjili na 4:2 u 53. minuti, a u 59. je Smolec svojim trećim pogotkom večeri potvrdio pobjedu i ostanak tri boda u Zagrebu.

Unatoč najavi kako će glavni adut Medvjeda biti powerplay, svi golovi na utakmici postignuti su s jednakim brojem igrača na ledu. Medveščak U18 već je dvaput igrao protiv prve momčadi LA Starsa, i nakon dva tijesna poraza, ovo im je prva pobjeda.

Iduću utakmicu, posljednju ove kalendarske godine, zagrebačka momčad igrat će protiv Süd/Graza u gostima iduće subote.