Ranjeni Mamuti gostuju u Ledenoj

Najava 19.10.2015.

S tri poraza, najdužim negativnim nizom ove sezone u kojima je ujedno ostala bez postignutog pogotka, najsjevernija momčad lige dolazi danas u Ledenu dvoranu Doma sportova kao drugi od sedam gostujućih klubova ovog domaćeg niza. Medveščak ugošćuje Jugru iz Hanti-Mansijska s početkom u 19:30 sati nakon osvojenog boda u prethodnom susretu.

„Očekujemo da će nakon poraza u Bratislavi dođi ovdje i igrati punom snagom. Nema lakih utakmica u ovoj ligi i svaka priprema započinje odmah po završetku prethodne. Momčadi koje dolaze na naš led znaju da ćemo mi izaći spremni boriti se i dolaze pripremljene na to. Znaju da u Zagrebu nije lako igrati, pogotovo kada su navijači glasni kako su bili u prošlom susretu. Nama to uvijek puno znači, da nam dodatnu energiju, a suparnici znaju da ih čeka teška atmosfera. Prednost domaćeg leda je nešto što možemo još više iskoristiti“ podijelio je očekivanja glavni trener Medvjeda Gordie Dwyer.

Momčad Jugre promijenila je dobar dio igrača nakon prošlogodišnje velike kupovine koja nije rezultirala željenim rezultatima, odnosno barem ulaskom u doigravanje u kojem su nastupili dvaput (2010./11. I 1011./12.) otkako je klub 2010. primljen u KHL. Mamuti, tako nazvani zbog velikog broja nalaza  ostataka mamuta u permafrostu oko Jugre, su ove sezone pod novim trenerom Pavelom Jezovskihom odigrali 24 te su, kao i Medvjedi, skupili 35 bodova. Zanimljivo je da je 11 od tih 24 susreta završio s nulom na jednoj strani od čega su Mamuti 7 puta bili ostavljeni bez postignutog pogotka.

Najduži niz pobjeda zaredao im se na prijelazu rujna u listopad na domaćem ledu, a u ovom gostujućem nizu čija smo mi četvrta i posljednja postaja nemaju osvojenog boda.

Medvjedi i Mamuti susreli su se ukupno triput u KHL-u, a Zagrepčani su uzeli osam od devet bodova, uključujući sva tri u jedinom susretu u Ledenoj.

Na vratima vrijeme dijele Georgij Gelašvili i novi vratar Vladislav Fokin. Gelašvili je odradio 12 punih susreta te dvaput ušao, a dvaput bio zamijenjen, dok je Fokin u osam utakmica stajao među vratnicama svih 60 minuta (od čega je triput zaključao mrežu), dvaput ušao i dvaput zamijenjen. U posljednjem susret sa Slovanom Fokin je izašao s leda u 17. minuti nakon primljena tri pogotka, no iako je početno izgledalo da će stanje s Gelašvilijem na vratima biti bolje, i on prima tri gola, i to u drugoj trećini unutar tri minute.

Statistički Fokin brani 94,8% udaraca i prima prosječno 1.81 gol po susretu , dok Gelašvili koji ima 25 zarađenih kaznenih minuta, prima gotovo 2.5 pogotka po utakmici i obrani 92,8% upućenih udaraca.

U obrani napadački su najaktivniji novi igrač Aleksandr Ugolnikov (gol i 5 asistencija) i Grigorij Želdakov (2+2), dok je Stanislav Kalašnikov postigao svoj prvi pogodak u posljednjoj pobjedi Jugre, u susretu s Admiralom.

Napad je doživio gotovo kompletnu promjenu u odnosu na prošlu sezonu. Između ostalih otišao je kapetan Magogin, a dovedeni Andrej Ivanov je preuzeo tu funkciju. Ivanov trenutno dijeli treće mjesto po efikasnosti u momčadi s još jednim novim napadačem, Konstantinom Panovim s ukupno devet bodova, dok je na samom vrhu očekivano Nikita Gusev (6+6) kojeg slijedi Igor Bortnikov (6+5). U posljednjim susretima na domaćem ledu pobjedama su pridonosili Kirill Rasskazov i Igor Volkov.

U igri specijalnih momčadi Medvjedi imaju prednost s nešto boljim powerplayom (15.7% učinkovitosti naprema 12.6% učinkovitosti) i penalty killom (87.3% uspješnosti : 84.9% uspješnosti).

Nesumnjivo nas očekuje još jedan zahtjevan susret s momčadi koja je pri samom vrhu Istoka (5. mjesto ljestvice) i ranjena nakon tri poraza, odnosno ukupno pet na gostujućem ledu u nizu, dolazi u Ledenu sa željom prekidanja suše bodova i sigurno će pred Medvjede postaviti visoke zadatke.

„Trebamo se držati naše igre, truditi se da svih 60 minuta održimo svoj sistem i svoju igru, a ne se brinuti o drugima“, komentirao je ono najvažnije Tomislav Zanoški te dodao:“Borimo se i ide nam, trebamo svaku moguću podršku koju možemo dobiti. Volio bih vidjeti punu dvoranu. Da ljudi dođu, da nas bodre.“

Ulaznice su dostupne  na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, preko internetske prodaje na www.ticketshop.hr te na blagajni Doma sportova koja se otvara u 18:00 sati.