Ryan, Thomas, Jessiman i Kane osigurali tri boda protiv Metalurga

Izvještaj 02.12.2013.
Medvjedi su posljednji ciklus gostujućih utakmica u 2013. godini počeli pobjedom protiv Metalurg Novokuznjecka. Ni naporno putovanje, ni vremenska razlika od šest sati nije omela Medvjede u naumu da dvoranu DS Kuznjeckih Metalurgov napuste s tri boda.

''Suparnici su nas pritiskali i imali su više prilika od nas, ali mi smo iskoristili one koje su nam se otvorile, a i naš golman je igrao jako dobro'', kratko je prokomentirao trener Medveščaka Mark French.

Prvi međusobni susret Medveščaka i Metalurga završio je tek nakon izvođenja kaznenih udaraca. Iako je pobjeda tada isto pripala Medvjedima (4:3), u Novokuznjecku su sve htjeli riješiti u 60 minuta i niti minute više, te su već u prvoj trećini počeli gaziti prema tom cilju. Nakon što domaćini u 7. i 11. minuti nisu iskoristili situaciju s igračem više, u 13. je Bill Thomas odlično nadmudrio obranu Metalurga, a Michael Ryan pogotkom u prazni kut osigurao gol prednosti zagrebačkim oklopnicima. Četiri minute kasnije Thomas je ponovo bio u akciji, ali sada je on bio taj koji je matirao vratara Ilju Sorokina. Medvjedi su tako, unatoč manjem broju udaraca na gol, svega pet u odnosu na Metalurgovih 16, na pauzu otišli s dva gola prednosti.

''Utakmicu smo počeli s isključenjima, a i domaćini su u početku bili bolji od nas. No, kada smo se malo smirili, prestali smo dobivati kazne, ušli smo u igru i krenulo nas je s golovima'', rekao je dvostruki strijelac Medvjeda napadač Michael Ryan.

U drugoj trećini Medvjedi su nastavili s dobrom igrom, u 31. su se obranili s dva igrača manje, da bi u 35. Hugh Jessiman povisio rezultat na 0:3. Početkom posljednje dionice trener Metalurga promijenio je golmana, umjesto Sorokina ušao je Nikita Ložkin, ali ni on nije ima previše sreće pred dobro raspoloženim igračima Medveščaka koji su u 52. uz pomoć Boyda Kanea lagano već počeli privoditi susret kraju, da bi u 58. zacementirali tri boda. Strijelac posljednjeg Medveščakovog pogotka bio je opet Ryan. U posljednjim sekundama utakmice domaćini su smanjili rezultat na 1:5 golom Ansela Galimova.

''Metalurg se bolje kretao od nas, imali su više powerplaya, više udaraca na gol... ali kada smo se disciplinirali, počeli smo igrati bolje i došli smo do vrijedna tri boda na gostujućem ledu'', rekao je Ryan.