Šakić osigurao dva boda protiv svog bivšeg kluba

Novosti iz EBYSL-a 21.02.2015.
Medveščakova Dvadesetka još je jednom dokazala da se može nositi s momčadi iz Klagenfurta. U Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedila ju je 7:6 u produžetku. Medvjedima je ovo bila četvrta ovosezonska pobjeda te treća domaća zaredom protiv KAC-era što je svakako dobar predznak ukoliko će im oni biti suparnici u prvom krugu doigravanja.

Iako Medvjedima ovaj dvoboj bodovno nije značio ništa, s obzirom da su već prije nekoliko kola osigurali doigravanje, ali i drugo mjesto u Skupini A, želja za pobjedom nije izostala što pokazuju i golovi. Stoga KAC-erima, kojima još uvijek visi doigravanje, posao u Ledenoj dvorani Doma sportova nije bio nimalo lagan.

Medvjedi i KAC-eri igrali su se ''lovice'' tijekom cijelog susreta. Gosti su prvi morali loviti zaostatak jer je u 8. minuti golijadu u Ledenoj dvorani Doma sportova iz situacije s igračem više otvorio Matija Miličić. No, do 12. minute KAC-eri su uz pomoć Philippa Wilhelmera i Samuela Wittinga izjednačili i preokrenuli rezultat.

U drugoj trećini obje su momčadi nastavile izmjenivati vodstvo, a u posljednju se ušlo rezultatom 4:5. Medvjedi su u 43. i 45. minuti još jednom izjednačili i preuzeli vodstvo, ali dvije minute kasnije Daniel Obersteiner je iskoristio situaciju s igračem više i odveo susret u produžetak čime je osigurao KAC-u bod. Ipak, više od boda gosti nisu uspjeli ''otrgnuti'' Medvjedima za što se u 65. minuti potrudio bivši igrač KAC-a Marko Šakić.

KHL MEDVEŠČAK U20 – EC-KAC 7:6 (1:2, 3:3, 2:1, 1:0)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 189.

1:0 MED Miličić (Šilović, 8) PP1
1:1 KAC Wilhelmer (Obersteiner, 9)
1:2 KAC S. Witting (Widnig, 12)
2:2 MED Janković (Šilović, 21) PP1
2:3 KAC Widnig (Wilhelmer, Kurath, 24)
3:3 MED Mikulić (Šakić, Janković, 34) PP2
4:3 MED Cerovečki (Krivošić, 36)