Sanford i Kolesnik dva su razloga zašto Loko prima malo golova

Pan Arena Ice Fever 24.01.2014.
Pan Arena Ice Fever se nastavlja! Na ledu nasuprot Medveščaka naći će se Lokomotiv iz Jaroslavlja, momčad koja Medvjedima gotovo cijeli drugi dio sezone puše za vrat.

Povijesni prvi gostujući bod osvojen u Jaroslavlju

Zagrebačka se momčad s Lokomotivom srela u 7. kolu. Bila joj je to 3. gostujuća utakmica i prva na kojoj su igrači osvojili gostujući bod na ruskomu ledu. Loko je slavio sa 3:2 nakon izvođenja kaznenih udaraca. Prvi gol na utakmici završio je u mreži Medveščaka, no gosti su brzo izjednačili uz pomoć Fostera, a početkom treće trećine i poveli zahvaljujući Thomasu. Dvije minute prije kraja utakmice Vasiljev je izjednačio i odveo utakmicu u produžetak. Ukupno su igrači obje momčadi sakupili čak 36 kaznenih minuta, a tri od četiri gola zabijena su u powerplayu.

Loko traži potvrdu doigravanja

Sa 72 boda u 47 utakmica, Lokomotiv se smjestio na 3. mjesto divizije Tarasov, 8. mjesto Zapadne konferencije i 15. mjesto lige. Na njihovim utakmicama pada uvjerljivo najmanje golova u cijeloj ligi – sa po 89 zabijenih i primljenih golova, imaju drugi najlošiji napad i drugu najbolju obranu lige. Powerplay im nije jača strana, uspješnost im je 13,0%. S igračem manje su jednako uspješni kao Medveščak, obje momčadi imaju 86,6% obrane s igračem manje.

Dvojica 34-godišnjaka dominiraju na golu

Curtis Sanford i Vitalij Kolesnik dva su glavna razloga zašto Loko prima tako malo golova. Oba golmana brane fenomenalno ove sezone, Sanford je sa 94,1% obrana u 34 utakmica 4. najbolji golman lige, dok Kolesnika 94,5% obrana u 17 utakmica smješta na mjesto 2. najboljeg golmana. Vrijedi istaknuti da je Sanford upisao gotovo 800 minuta više od bilo kojeg od trojice golmana s većim postotkom obrana od njega. Najbolji asistent momčadi je branič Staffan Konwall, jedini Šveđanin u momčadi, sa 16 asistencija i ukupno 17 bodova. Među napadačima najviše se ističu Sergej Plotinikov sa 26 bodova (od toga 11 golova), Danil Apalkov sa 23 boda (od toga 10 golova) i Jegor Averin sa 17 bodova (od toga 10 golova). Momčad se odlučila pojačati još u završnom sprintu prema doigravanju, tako da su u proteklih mjesec dana dovedeni redom napadači, odlični Geoff Platt iz Dinama Minsk te Vladislav Kartajev i Rafael Ahmetov iz Metalurga Novokuznjeck.

Loko, kao i Medveščak, želi čim prije osigurati ulazak u doigravanje. I dok Medvjedima za to nedostaje samo 3 boda, Lokomotiv Atlantu bježi samo 9 bodova, a još ih je moguće osvojiti ukupno 21, tako da se ne smiju opustiti i zagrebačkoj momčadi svakako slijedi još jedan težak ispit.