Sedma pobjeda u nizu za kraj osnovnog dijela EBYSL-a

Novosti iz EBYSL-a 22.02.2015.
Medveščakova U20 momčad osnovni dio EBYSL-a završila je u pobjedničkom tonu. Na gostovanju u Innsbrucku upisala je sedmu pobjedu zaredom (2:3) te sada puna samopouzdanja može zakoračiti u prvo doigravanje otkako Medvjedi u protekle tri godine igraju u juniorskom EBEL-u, bilo U18, bilo U20.

Unatoč tome što su domaćini nakon druge trećine imali dva gola prednosti, igrači Medveščaka su u posljednjoj trećini u razmaku od pet minuta uspjeli smanjiti razliku, doći do izjednačenja, a na kraju i do pobjedničkog pogotka. Naime, u 48. minuti Luka Vukoja je smanjio na 2:1, da bi zatim u 50. Matija Miličić zabio za 2:2, a u 52. tri boda je osigurao Damir Buković.

Doigravanje EBYSL-a počinje u subotu, 28. veljače, a Medvjedi prvu utakmicu igraju doma u Ledenoj dvorani Doma sportova u 17:00. Četvrtfinalnu suparnik Medveščaka zasad još nije poznat, a ovisit će o tome koga izabere prvoplasirani iz Skupine A, Red Bull Salzburg.

HC TWK INNSBRUCK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB U20 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

INNSBRUCK – Tiroler Wasserkraft Arena. Gledatelja 120.

1:0 INN Hacar (Teschauer, Kuprian, 26) PP1
2:0 INN C. Paulweber (Ebner, 27) PP1
2:1 MED Vukoja (Šilović, 48)
2:2 MED Miličić (Šakić, Šilović, 50)
2:3 MED Buković (Šakić, Miličić, 52)

HC TWK INNSBRUCK: Litterbach, P. Paulweber, A. Huber, Heinricher, Hacar, Teschauer, Kuprian, Ebner,  Csics, C. Paulweber, Strobl, Bär, Miskovez, Holaus, Fender, Girtler, Schöser, Niescher.

KHL MEDVEŠČAK U20: I. Ružić, Hergešić Adamović, Čavkić, Šilović, Šakić, Vukoja, Miličić, Kegalj, Smolec, Novak, Cerovečki, Buković, Poljak, Kopričanec, T. Stančić, Jović, Krivošić, P. Stančić, Krikšić.

ISKLJUČENJA: Innsbruck 6, Medveščak 8.

UDARCI NA GOL: Innsbruck 19, Medveščak 33.