Hrvatski English

Shedden: ''Ovo je težak poraz za nas, trebali smo ove bodove''

Izvještaj 03.02.2015.
Medvjedi su završili prvu seriju gostovanja. U posljednjoj utakmici, koju su odigrali u Minsku, izgubili su od Dinama s tijesnih 3:2. a kući se vraćaju sa šest bodova koja su osvojili na prva dva gostovanja, u Helsinkiju kod Jokerita i u Rigi, također kod Dinama.

''Drago mi je što smo se u posljednjoj trećini vratili u igru i što smo utakmicu izjednačili i učinili ju tijesnom. S obzirom da se borimo za doigravanje, ovo je težak poraz za nas. Trebali smo ove bodove. Tri gola koja je Minsk zabio san su svakog trenera, tri bezopasna udarca s plave linije završila su na kraju kao golovi. No, mi u niti jednom trenutku nismo odustali i sretan sam zbog toga'', rekao je trener Medveščaka Doug Shedden.

Četvrti ovosezonski dvoboj Medvjeda i Dinama iz Minska protekao je i kao i prošla tri – napeto, borbeno i neizvjesno, prvenstveno jer su obje momčadi bile gladne za bodovima. Medvjedi jer žele uhvatiti vlak koji vodi u doigravanje, a Dinamo jer je prije ovog susreta bio u negativnom nizu od četiri poraza. U prvoj trećini, iako su Medvjedi imali daleko bolji omjer udaraca na gol, 12:3, važnu ulogu za vodstvo domaćina odigrao je njihov powerplay u 7. minuti. Naime, 25 sekundi nakon što je Shaone Morrisonn bio poslan na klupu za kazne, Nick Bailen zatresao je mrežu vratara Cala Heetera.

''Teško je kada izgubiš ovako utakmicu u posljednjih pet minuta. U posljednjoj trećini smo igrali jako dobro i tri boda su mogla otići na obje strane. Imali smo i mi svojih prilika, ali nije nam ušli. Odradili smo odličan posao, uspjeli smo se vratiti nakon 2:0, ali nažalost pobjeda je izostala'', kratko je izjavio napadač Brandon Segal.

U drugoj dionici više se igralo u Medveščakovoj trećini, a u 28. minuti igračima Dinama se ponovo posrećilo i Medvjedi su sada morali loviti još veći zaostatak. No, kao što su to već pokazali u proteklim susretima, to im nije predstavljalo problem jer su u posljednjoj trećini, u razmaku od pet minuta, dva puta zatresli mrežu vratara Larsa Haugena i stigli do izjednačenja. Prvo je u 47. to učinio trenutno najefikasniji strijelac Medveščaka Bill Thomas, a zatim u 52. u situaciji s igračem više Ville Leino. Ipak, u 57. minuti igrači Dinama su upisali i treći pogodak zahvaljujući Stepanovu koji je ujedno bio i pobjednički.

''Na ovim smo gostovanjima često morali loviti zaostatak, a ništa drukčije nije bilo ni u Minsku. Unatoč tome, izjednačili smo, ali smo ostali bez tri boda. Boli nas ovaj poraz jer smo se toliko trudili tijekom cijelog ovog gostovanja. Dvije pobjede u četiri utakmice nisu dovoljne, moramo pobijediti tri od četiri. Trebali smo ove bodove u Minsku, ali ih nismo osvojili. Sada će biti malo teže osigurati doigravanje, ali ne predajemo se'', priznao je branič Mark Popovic.

Medvjede sada očekuje sedam dana odmora od utakmica, ali ne i od treninga, a zatim ponovo odlaze na mini turneju po Rusiji gdje ih očekuju gostovanja kod Sjeverstalja, CSKA, Torpeda i Vitjaza.

DINAMO MINSK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

MINSK – Minsk Arena. Gledatelja 13810. Suci: Vasiljev, Ronn, Maitak, Pronskih.

1:0 DIN Bailen (Linglet, Ellison, 8) PP1
2:0 DIN Stepanov (Materuhin, Krajiček, 28)
2:1 MED Thomas (Segal, 47)
2:2 MED Leino (Bjorkstrand, 52) PP1
3:2 DIN Stepanov (Krajiček, Szczechura, 57)

DINAMO MINSK: Haugen, Taylor, Linglet, Šinkević, Ellison, Kulakov, Drozd, Lisovec, Demkov, Vesce, Krajiček, Materuhin, Szczechura, Bailen, Stepanov, Razvadovskij, Kaznadej, Pavlović, Kitarov, Švarny, Goroško.

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Kinrade, Popovic, Kostović, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Leino, Pelletier, Martinović, Hutchinson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, Morrisonn, St. Pierre, Hedberg.