Shedden: Izgubili smo tri velika boda

Izvještaj 20.01.2015.
Napeta i neizvjesna utakmica u Brlogu nije izostala ni u utorak kada su Medvjedi ugostili još jednog konkurenta za doigravanje KHL-a, Atlant iz Mitišćija. Obje su se momčadi borile, ali na kraju tri boda su pripala gostima (2:3).

''Atlant ima jako brzu momčad i znali smo da će biti tijesna utakmica. Mislio sam da će nam završetak druge trećine dati momentum za završnicu, ali Atlant je zabio velik pogodak. Prva dva gola primili smo iz greški. Imamo još samo tri domaće utakmice i ovo su velika tri izgubljena boda. Ne možemo kriviti cijelu momčad za poraz, ali u ključnim utakmicama bi ključni igrači trebali donijeti bodove. Očekivao sam od nekih igrača više i očekujem da će biti bolji u idućim utakmicama'', rekao je trener Medveščaka Doug Shedden dodavši:

''Mislim da smo dopustili da nam u ovoj utakmici tri boda kliznu kroz prste. U četvrtak moramo pokazati više i oporaviti se od ovog poraza.''

U prvoj trećini Medvjedi su više napadali i radili pritisak u suparničkoj zoni. Omjer udaraca na gol bio je 11:5 u njihovu korist, no dionica je završila bez pogodaka. Početkom druge trećine igrači Medveščaka dva puta su se našli u situaciji s igračem manje. U 22. minuti je dvominutnu kaznu dobio Geoffrey Kinrade, a u 26. Saša Martinović. Medvjedi su se tijekom prvog shorthandeda uspjeli obraniti, ali u drugom su igrači Atlanta iskoristili situaciju s igračem više i osigurali vodstvo (Anton Babčuk). Osam minuta kasnije gosti su upisali i gol iz situacije s igračem manje (Matthew Gilroy).

"Nismo imali energiju na razini prošle utakmice. Jednostavno nismo bili dovoljno dobri da pobijedimo, to si ne smijemo dopuštati. Moramo učiti iz grešaka i učiniti sve da iduću utakmicu pobijedimo'', rekao je Ville Leino.

Medvjedima nije dugo trebalo da odgovore momčadi iz Mitišćija. Naime, u 36. minuti zatresla se mreža i vratara Attea Engrena i to zahvaljujući braniču Marku Floodu, da bi se 1.8 sekundi prije isteka 40. minute iz powerplaya u strijelca ubilježio i James Wright. Time su Medvjedi sve vratili na početak. Ipak, u posljednjoj trećini pogodak za tri boda postigla je momčad Atlanta u 47. minuti (Vjačeslav Leščenko).

Igračem utakmice ''Generali Lavlje srce'' proglašen je James Wright, koji je dao svoj osvrt na utakmicu:

"Sporo smo ušli u utakmicu. Igrači Atlanta su bili vrlo brzi, igrali su jako dobro, posebice u neutralnoj trećini. Neprihvatljivo je bilo onako početi utakmicu jer smo znali što očekivati od njih. Izgubili smo tri boda u jako bitnom razdoblju za nas. Sutra je novi dan, moramo okrenuti novi list i nastaviti se kretati dalje."

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – ATLANT MITIŠĆI 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5150. Suci: Bukin, Soin, Maitak, Pronskih.

0:1 ATL Babčuk (Šmeljov, Potapov, 26) PP1
0:2 ATL Gilroy (Taratuhin, Šmeljov, 34) SH1
1:2 MED Flood (Leino, 36)
2:2 MED Wright (Carle, Flood, 40) PP1
2:3 ATL Leščenko (Junkov, Voronin, 47)

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Pelletier, St. Pierre, Leino, Morrisonn, Flood, Perkovich, Wright, Segal, Martinović, Carle, Hedberg, Thomas, Bjorkstrand, Popovic, Hutchinson, Kinrade, Kostović, Murray, Glumac.

ATLANT: Engren, Artemjev, Tjuljapkin, Novopašin, Hlopotov, Kozlov, Potapov, Voronin, Junkov, Taratuhin, Korobov, Černov, Jarulin, Sorokin, Leščenko, Babčuk, Bodrov, Levickij, Sošnikov, Jašin, Šmeljov, Gilroy.