Hrvatski English

Shedden: Moramo prestati raditi nepotrebna isključenja

Izvještaj 31.10.2014.
Nakon pobjede nad Sibirom i Metalurgom iz Novokuznjecka, Medvjedi su u svojoj trećoj domaćoj utakmici u svega četiri dana upisali poraz od Admirala iz Vladivostoka.

''U situacijama 5-na-5 odigrali smo odlično i imali smo puno prilika, ali specijalni timovi su bili druga priča. Primili smo tri powerplay gola i jedan shorthanded. Moramo prestati raditi nepotrebna isključenja. Uz to oni su imali 15 udaraca na gol i četiri gola'', prokomentirao je trener Medveščaka Doug Shedden.

Jedina ovosezonska utakmica protiv Admirala počela je ispitivanjem snaga uz visok posjed paka na strani Medvjeda. U 6. minuti zagrebačka je momčad imala prvu ozbiljniju priliku nakon odličnog prodora Perkovicha. U nastavku te akcije Medveščak je izborio powerplay iz kojeg je Bill Thomas postigao pogodak. Igrači Admirala dopustili su mu da se smjesti blizu plave linije posred leda odakle je odlično naciljao i puknuo pak pokraj nemoćnog Nalimova. Asistenti su bili Carle i Pelletier. Admiral je uzvatio u 11. minuti također iskoristivši svoju prvu priliku s igračem više. Niz prekršaja Medvjeda omogućio je gostima da u 16. minuti u situaciji s 2 igrača više preuzmu vodstvo. Odmah potom Admiral je postigao novi pogodak za 1:3.

''U ovoj smo utakmici trebali osvojiti bod ili dva, a nadali smo se da će biti tri. Ranila su nas isključenja u prvoj trećini, imali smo ih previše. Mislim da smo dosad u sezoni sigurno bili više od 20 minuta s dva igrača manje. U tim situacijama ne možeš realizirati šanse. Ipak, mi smo se kasnije oporavili od tih isključenja i imali smo dobar učinak te smo sa 1:4 došli na 3:4'', rekao je dvostruki strijelac protiv momčadi iz Vladivostoka Bill Thomas.

Medvjedi su u drugu trećinu ušli odlučni smanjiti rezultat i većinom su oni bili ti koji su napadali, ali jedna kontra nakon nesretno izgubljenog paka u 31. minuti rezultirala je povećanjem vodstva za goste. Ipak, Admiral se nije dugo veselio tri gola prednosti, minutu kasnije Palushaj je uspio ugurati pak u mrežu za 2:4.

''Nismo loše igrali. Imali smo snage bez obzira što smo u četiri dana odigrali tri utakmice, što smo pokazali i na kraju. Borili smo se, ali presudila su isključenja,  tri gola smo primili s igračem manje i jedan s igračem više. Moramo izbjegavati takve greške'', rekao je branič Saša Martinović.

U 51. minuti Thomas je opet postigao pogodak. Odličnom reakcijom promijenio je putanju paka nakon Andersonovog udarca iz okreta te tako doveo zagrebačku momčad na samo -1. Unatoč brojnim pokušajima, Medvjedi nisu imali sreće, najbliže pogotku bili su 5 minuta prije kraja kada su zatresli stativu.

''Ne smatram da je ovaj poraz korak unazad. Ali moramo izvući pouku iz ovih isključenja jer će nam ona, ako ih nastavimo raditi, štetiti u nastavku sezone. U nedjelju moramo odigrati dobru utakmicu protiv Amura i osigurati tri boda prije odlaska na gostovanja'', zaključio je Thomas.

Generali Lavlje srce igračem utakmice proglašen je dvostruki strijelac Bill Thomas.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – ADMIRAL VLADIVOSTOK 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5650. Suci: Bukin, Rogačjov, Aljošin, Balodis.

1:0 MED Thomas (Carle, 7) PP1
1:1 ADM Makarov (Zubov, Lisin, 11) PP1
1:3 ADM Kolar (Zubov, Bergfors, 16) PP2
1:3 ADM Kuzmin (Lisin, 17) PP1
1:4 ADM Zubov (Beljakov, 31) SH1
2:4 MED Palushaj (Trotter, 32)
3:4 MED Thomas (Anderson, Pelletier, 51)

KHL MEDVEŠČAK: Dekanich, Tomljenović, Thomas, Anderson, Pelletier, Martinović, Flood, Trotter, Wright, Palushaj, Morrisonn, Carle, Bjorkstrand, St. Pierre, Segal, Popovic, Hutchinson, Hedberg, Rodman, Perkovich, Katic.

ADMIRAL: Nalimov, Proskurjakov, Lisov, Osipov, Lisin, Zemčjonok, Bergfors, Sokolov, Ugarov, Makarov, Kolar, Sigarjov, Zubov, Kuznecov, Volodin, Podšendjalov, Gorškov, Vl. Ušenin, Beljakov, Vj. Ušenin, Kuzmin.