Hrvatski English

Shedden: Trebali smo biti svježija momčad

Izvještaj 19.11.2014.

Medveščak je u Ledenoj po prvi put ove sezone odmjerio snage sa svojim velikim rivalom Dinamom iz Minska koji je u Zagreb stigao s nizom od pet poraza, a bodovi su pripali gostima.

Susret, koji je počeo minutom šutnje za Vukovar i Škabrnju, bio je napet od prvih sekunda. Obje su se momčadi nastojale pokazati u što boljem svjetlu uz želju da što prije postignu pogodak. Prvi pogodak pao je od strane Medvjeda. Nakon propuštenog powerplaya u 10. minuti od strane Dinama, u 15. su Medvjedi bili na redu da iskoriste situaciju s igračem više. Martin St. Pierre, Brandon Segal i Pascal Pelletier napravili su pritisak ispred gola vratara Dannyja Taylora, da bi na kraju Pelletier pospremio pak u mrežu. U posljednjih pet minuta prve trećine Medvjedi su cijelo vrijeme igrali s igračem manje, u 16. je na dvije minute isključen Shaone Morrisonn, u 18. Matt Anderson, a u 19. Mark Flood što je 28 sekundi prije kraja trećine rezultiralo izjednačenjem. Strijelac Dinamovog pogotka bio je bivši igrač Medveščaka Charles Linglet.

''Razočarani smo porazom i što nismo iskoristili prednosti koje smo imali. Izgubili smo velike bodove. Znali smo kakav je Dinamo imao raspored putovanja i mi smo trebali biti svježija momčad s obzirom da smo bili domaćini. U prvoj trećini smo trebali igrati čvršće, nego što jesmo. Zabili smo prvi pogodak što smo i željeli, ali imali smo i četiri kazne što je neprihvatljivo. Ne možemo si to dopustiti protiv igrača kao što su Cheechoo, Vesce i Linglet jer će oni to odmah iskoristiti'', rekao je trener Medveščaka Doug Shedden.

Druga trećina počela je kaznenim udarcem. U 22. minuti Mark Flood napravio je prekršaj nad igračem Dinama zbog čega je sudac odmah dosudio kazneni udarac, ali Aleksander Materuhin nije imao šanse protiv vratara Cala Heetera koji je debitirao u dresu Medveščaka i u KHL-u. No, u 35. minuti Dinamo je ipak došao do vodstva pogotkom Dmitrija Meleška iz kontranapada.

''Nadao sam se pobjedi u svojoj prvoj utakmici i žao mi je što je nismo ostvarili. Mislim da smo odigrali dobro, borili smo se, ali nije bila naša večer. Sada moramo prionuti na posao, zaboraviti ovu utakmicu i fokusirati se na drugu koja nas očekuje'', rekao je vratar Heeter koji je proglašen igračem utakmice ''Generali Lavlje srce''.

U posljednjoj trećini gosti su pobjegli na +2 golom Artura Gavrusa u 43. minuti, ali četiri minute kasnije Brandon Segal je podigao atmosferu na ledu zabivši za 2:3. Nakon tog pogotka Medvjedi su još više napadali, ali pak nikako nije ulazio te su tri boda pripala Dinamu koji je do kraja susreta zabio još dva pogotka.

''Ako želiš ući u doigravanje, bodovi su važni bilo da igraš na domaćem ili na gostujućem ledu'', prokomentirao je Heeter izgubljene bodove.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – DINAMO MINSK 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5500. Suci: Komarov, Ciplakov, Ivanov, Nesterov.

1:0 MED Pelletier (St. Pierre, Segal, 15) PP1
1:1 DIN Linglet (Vesce, Ellison, 20) PP1
1:2 DIN Meleško (Gavrus, Kulakov, 35)
1:3 DIN Gavrus (Krajiček, 43)
2:3 MED Segal (Bjorkstrand, Popovic, 47)
2:4 DIN Vesce (Linglet, 59) EN
2:5 DIN Materuhin (Kaljužnij, Ellison, 59)

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Thomas, Anderson, Leino, Morrisonn, Carle, Bjorkstrand, Wright, Segal, Martinović, Flood, Pelletier, St. Pierre, Katic, Popovic, Kinrade, Hedberg, Perkovich, Murray, Glumac.

DINAMO MINSK: Taylor, Razvadovskij, Nogačjov, Linglet, Šinkević, Ellison, Kulakov, Drozd, Lisovec, Vesce, Kaljužnij, Cheechoo, Meleško, Zaharov, Krajiček, Materuhin, Bailen, Karnauhov, Švarny, Goroško, Gavrus.