Sjeverstalj posljednji gost osnovnog dijela sezone

Pan Arena Ice Fever 26.01.2014.

U posljednjoj domaćoj utakmici osnovnog dijela sezone Medveščak će se susresti sa Sjeverstaljem, protivnikom koji je ove sezone zabio najviše pogodaka zagrebačkoj momčadi.

Druga trećina koštala bod(ov)a

U prvoj međusobnoj utakmici odigranoj u Čerepovcu Medvjedi su poraženi rezultatom 6:2, to je bila jedina utakmica ove sezone u kojoj su Medvjedi primili više od 5 pogodaka. Prva trećina donijela je dobru igru i vodstvo Medveščaka 0:1, a prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 24. minuti kada su dvojica Medvjeda isključeni u razmaku od samo 18 sekundi. Sjeverstalj je to iskoristio i u naredne 3 minute zabio tri pogotka – s dva igrača više, s igračem više i s jednakim brojem igrača na ledu. Krajem druge trećine domaćin je zabio u još jednoj različitoj situaciji, s igračem manje, i unatoč pogotku za 4:2 pri isteku 40. minute, bilo je jako teško vratiti se te su igrači momčadi iz Čerepovca zabili još 2 pogotka do kraja utakmice.

Nada u doigravanje leži u kiksu Lokomotiva i Atlanta

Čeličari se trenutno nalaze na 10. mjestu Zapadne konferencije sa 63 boda, 3 manje od 9.plasiranog Atlanta i 9 manje od Lokomotiva koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje. Severstalj je nakon 60 odigranih minuta slavio 16 puta, a gubio 21 put. Nijednom drugi bod nisu osigurali u produžetku, a 4 puta to im je pošlo za palicom nakon izvođenja kaznenih udaraca. Imaju 2 poraza u produžetku i 5 nakon izvođenja kaznenih udaraca. Sa 2,29 zabijena gola po utakmici, ukupno njih 110, momčad iz Čerepovca je 19. najopasnija momčad lige, a 129 primljenih golova svrstava ih na 18. mjesto u KHL-u. Ove sezone najbolji igrači su Linus Videll sa 24 skupljena boda (od toga 9 golova) i Vadim Berdnikov sa 22 boda (od toga 10 golova). Anatolij Nikoncev također je zatresao mrežu protivnika 10 puta, a upisao je još 8 asistencija.

U svakoj od posljednje 4 utakmice Čeličari su osvojili barem bod, a dvaput su pobijedili. Teoretske šanse za doigravanje i dalje postoje, ali Sjeverstalj više ne ovisi o samomu sebi, već mora navijati za protivnike Lokomotiva i Atlanta, a pritom upisivati pobjede kako bi imao šanse da dograbi toliko željeno 8. mjesto.