Susret u Novosibirsku svojevrsni mini-uvod u All Star utakmicu?

Najava 03.12.2013.
Iduća momčad koja će ugostiti Medveščak je Sibir iz Novosibirska. Momčadi se susreću drugi put u manje od tjedan dana, nakon što su Medvjedi u Ledenoj pobijedili s visokih 6:1.

Jedino protiv Medvjeda primili šest

Sibir ima jednu od boljih obrana lige s primljenih samo 2,19 gola po utakmici i utakmica u Zagrebu im je bila jedina ove sezone u kojoj su primili više od pet pogodaka, što je dodatni pokazatelj izvrsne igre Medvjeda u toj utakmici.
Mikko Koskinen, prvi golman kluba iz Novosibirska i jedan od najzaslužnijih za nizak postotak primljenih golova, izglasan je u All Star momčad te će tamo nastupiti kao prvi golman momčadi Istoka, a budući da će s druge strane leda biti Cheechoo koji će igrati u momčadi Zapada, ovo će biti svojevrsni mini-uvod u All Star utakmicu. Drugi Finac koji briljira u dresu Sibira sa 6 golova i 22 asistencije u 31 nastupu, Jori Lehtera, u zagrebačkoj je utakmici zaprimio nezgodan udarac pakom u glavu te vjerojatno neće nastupiti u Novosibirsku.

Četiri minute dovoljne za pobjedu

I dok je Medveščak upisao još jednu veliku pobjedu, 5:1 i protiv Kuznje, Sibir je igrao protiv Dinama iz Minska, posljednje momčadi u Zapadnoj konferenciji, i pobijedio 3:1. Utakmicu su počeli uraganski i prva dva udarca su završila u mreži Haugena koji je nakon samo 2 minute povučen s leda, a gotovo odmah zatim su zabili još jedan gol Šelepnjovu. Jedini pogodak primili su pred kraj utakmice, u 52. minuti. Koskinen je upisao 27 obrana, a napadači su prema golu Dinama pucali ukupno 34 puta.

Sibirci su trenutno petoplasirana momčadi Istočne konferencije sa 55 bodova iz 32 utakmice, uz 75 zabijenih i 70 primljenih pogodaka.