Hrvatski English

Švarny: Rado bih mijenjao svoj gol za pobjedu

Izvještaj 13.09.2013.
Medvjedi su u četvrtoj ovosezonskoj domaćoj utakmici uzeli bod protiv Slovana iz Bratislave. Susret je završio nakon 62. minute rezultatom 3:4.

''Nikada ne želiš ispustiti pobjedu u posljednjoj trećini. Slovan je igrao dobro i prisilio nas je da napravimo greške, ali pogreške su dio igre i one će nam pomoći da izrastemo u bolju momčad'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French.

Medvjedi su odigrali još jednu napetu utakmicu. U prvih pet minuta zagrebački oklopnici su više napadali što je na kraju rezultirao vodstvom 1:0. Naime, Medvjedi su potpuno proigrali obranu Slovana. Charles Linglet, koji se nalazio na lijevoj strani, dodao je pak iza gola do Billa Thomasa, da bi ga zatim on dodao u sredinu do Ryana Vescea koji ga je bez problema pospremio iza leđa Jaroslava Januša. Iako su nakon tog pogotka Medvjedi pokušali još jednom iznenaditi Slovan, do kraja trećine pak više nije ulazio u gostujuću mrežu. No, dionica nije završila 1:0, već 1:1. U 16. minuti se posrećilo igračima iz Bratislave, točnije Romanu Kukumbergu.

''Zadovoljan sam kako smo odigrali drugu trećinu, igrali smo bolje nego u prvoj. U posljednjoj trećini nismo ostali bez snage, već je stvar bila u momentumu. Imali smo nekoliko prilika koje su mogle povećati naše vodstvo, ali njihov golman je bio jako dobar kao i obrana te nismo uspjeli kapitalizirati svoje šanse. Ponekad, kada je utakmica izjednačena manifestira se energija i padne pogodak koji sve promijeni'', zaključio je French.

Druga trećina donijela je još više napetosti. U 25. minuti Medvjedi su nakratko bili u situaciji s dva igrača manje, ali unatoč tome Slovan nije uspio probiti Medveščakovu obranu. Tijekom idućih deset minuta Medvjedi su jednom bili u situaciji s igračem manje, dok je Slovan bio dvaput, a u 32. minuti sjajnu obranu upisao je Mark Dekanich bacivši se na pak koji je jedan od igrača Slovana, koji je sam dojurio pred 27-godišnjeg Kanađanina hrvatskih korijena, pokušao ugurati u mrežu zagrebačkih oklopnika. Naravno, bezuspješno. Kako niti u jednom powerplayu nije pao gol, Medvjedi, koji su u drugoj trećini imali pet udaraca na gol za razliku od suparnika koji je imao 10, nakon 36. minute potpuno su se raspištoljili. A sve je krenuo od bivšeg braniča Slovana, Ivana Švarnyja... U 37. minuti Švarnyju je odlično sjeo odbijanac koji je na kraju ipak završio iza Janušovih leđa, da bi se 38 sekundi prije kraja trećine u strijelca upisao Jonathan Cheechoo.

''Nemam previše toga za reći, imali smo vodstvo 3:1 i izgubili 3:4 u produžetku. Imali smo nekoliko šansi i u powerplayu, ali nismo ih iskoristili'', prokomentirao je kratko Švarny osvrnuvši se na svoj prvijenac u plavom dresu i to još protiv svog bivšeg kluba:

''Zabio sam gol i bio sam sretan zbog njega, ali sada mi na kraju utakmice ništa ne znači. Rado bih ga mijenjao za našu pobjedu, ali ne mogu.''

U posljednjoj trećini uslijedio je preokret. Slovan je u 48. minuti smanjio na 3:2, da bi u 57. uz pomoć Tomaša Netika susret otišao u produžetak. U 62. minuti pobjednički pogodak postigao je igrač Slovana Mario Bližnak.

''U posljednjoj trećini smo popustili. Nije nam nedostajalo snage, već smo napravili par grešaka koje se u tom trenutku ne smiju događati. Slovan nas je stisnuo u prvih nekoliko minuta, da bi u trećoj trećini pokazali karakter vrativši se u utakmicu nakon što su gubili s dva gola razlike, i na kraju su pobijedili. Mislim da nismo loše odigrali ove četiri utakmice, pogotovo onu s Levom. S Levom smo odigrali sve tri dionice dobro. Sada idemo na put i nadam se da ćemo pokazati bolju igru'', rekao je mladi napadač Gal Koren.

U Ledenoj je Medvjede bodrio i nekadašnji branič Miroslav Brumerčik, koji je nekoliko godina igrao za Medveščak, ali i za hrvatsku reprezentaciju hokeja na ledu.