Sve bolji Tigrovi prijetnja ružičastim Medvjedima

Najava 01.11.2014.

Medveščak će u nedjelju ukrstiti palice protiv Amura iz Habarovska.

Domaćin dosad pobjeđivao

Prošle je sezone u oba dvoboja između Medvjeda i Amura slavio domaćin – zagrebačka je momčad u Ledenoj slavila 2:1, a u drami u Habarovsku Amur je pobijedio 4:3. Medveščak je triput vodio, a domaćini su svaki put stizali rezultat, posljednji put samo minutu i pol prije isteka 60. minute, da bi zatim u raspucavanju osvojili i drugi bod.

Ova sezona slična prošloj

Amuru je ova sezona uvelike slična prošloj, kada su završili kao posljednjeplasirana momčad lige s najlošijom obranom. Nakon 24 odigrane utakmice Amur je na začelju lige s 5 pobjeda i 16 prikupljenih bodova te gol-razlikom 47:86. Posljedica toga je otkaz uručen treneru Juriju Leonovu koji je zaposlen početkom ove sezone. Njegova zamjena uspješan je finski stručnjak, Jukka Rautakorpi koji je jednom osvojio zlatnu i čak 5 puta srebrnu medalju u Finskom prvenstvu, a trenirao je i mlade reprezentacije Finske na Europskim i Svjetskim prvenstvima. Otkad je on stigao, Amur je osvojio 6 bodova u 7 utakmica.

Golman sam na svijetu

Prvi golman Tigrova je Sergej Borisov koji uspijeva držati obrane na 90,7% što samo po sebi nije visoko, ali golman je koji je obranio najviše udaraca u cijeloj ligi, njih čak 683, što jasno pokazuje da Borisov ne dobiva adekvatnu podršku igrača ispred sebe.

U posljednjem je kolu momčad iz Habarovska iznenadila Slovan pobjedom u Bratislavi 1:3, a najzaslužniji za pobjedu bio je drugi golman Amura Aleksej Murigin kojemu je ovo bila 5. ovosezonska utakmica i obranio je 34 od 35 udaraca upućenih prema njemu – shutout mu je pokvaren tek 2 minute prije kraja utakmice.

Amur s novim trenerom igra sve bolje i Medvjedi, koji će utakmicu u nedjelju zaigrati u ružičastim dresovima, će morati dati sve od sebe kako bi prije odlaska na gostovanje uspjeli održati atmosferu u momčadi visokom s 3 boda.