Tijesan poraz od prvoplasiranog Red Bulla

Novosti iz EBYSL-a 18.10.2014.
Za razliku od susreta u Salzburgu u kojemu Medveščakova Dvadesetka nije zabila niti jedan pogodak Red Bullu, drugi međusobni dvoboj, koji je odigran u Zagrebu, bio je sasvim druga priča. Medvjedi su radili dobar otpor protiv prvoplasirane momčadi Skupine A, iako su na kraju bodovi pripali Crvenim bikovima.

Susret je bio tijesan do posljednjih minuta, a borbeni Medvjedi stalno su držali korak s gostima. Prvi pogodak pao je tek u drugoj trećini, u 33. minuti iz powerplaya je zabio Andrii Grygoriev, ali samo minutu kasnije Renato Platužić je izjednačio na 1:1. U 37. je Red Bull ponovo iz situacije s igračem više pobjegao na gol razliku (Lackner), da bi u 43. račune Crvenih bikova pomrsio Matija Miličić. Isti scenarij se odigrao i između 45. i 49. minute - Flatscher je zabio u 46., a Roman Škrapec izjednačio u 48. iz powerplaya. No, u 53. je Flatscher osigurao pobjedu gostima.

KHL MEDVEŠČAK U20 - EC RED BULL SALZBURG 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)