Hrvatski English

Tri gola za treću pobjedu Medvjeda

Izvještaj 16.02.2014.
Medvjedi su ostvarili još jednu pobjedu tijekom priprema za nastavak KHL sezone. Susret u Grazu kod Graz 99ersa završio je rezultatom 2:3 (0:2, 1:1, 1:0).

Igrači Medveščaka već su u prvoj trećini počeli voditi igru. U 9. minuti osigurali su gol prednosti zahvaljujući Hughu Jessimanu, a u 18. je Mark Popovic povisio razliku na 0:2 iz situacije s dva igrača više nakon što su dvominutne kazne zaradili Roland Kaspitz i nekadašnji igrač Medveščaka Greg Day.

Početkom druge trećine, nakon samo minute i 47 sekundi igre, Medvjedi su imali tri gola razlike, a u strijelac se upisao Ryan Vesce. Unatoč tome što su zaostajali tri gola, Grazeri su pružili solidan otpor gostima iz Zagreba te su u 33. minuti smanjili na 1:3 (Guillaume Lefebvre). U posljednjoj trećini tempo igre bio je sporije nego u prve dvije i obje su momčadi imale manje prilika za pogodak. Ipak, u 59. minuti pao je i posljednji gol večeri i to od strane 99ersa, a strijelac je bio Francis Lemieux.

Zagrebačkim oklopnicima ovo je bila treća pobjeda u tri prijateljske utakmice u devet dana. Prvo su dvaput pobijedili Vienna Capitalse nakon izvođenja kaznenih udaraca, prvo u Zagrebu 4:3, zatim u Beču 2:3, a sada i Grazere u 60 minuta igre.