Unatoč borbenosti, tri boda ostala u Rigi

Izvještaj 10.10.2014.
Medvjedi su na gostovanju u Rigi kod Dinama odigrali napetu i neizvjesnu utakmicu, ali bodovi su na kraju ostali kod domaćina. U prvoj trećini su obje momčadi budnim okom pazile na svoj gol. Ni Mark Dekanich ni Edgars Masalskis nisu niti jednom vadili pak iz mreže, dok je omjer udaraca na gol bio gotovo izjednačen, 8:7 u korist domaćina.

''Navijači su imali priliku gledati jednu čvrstu i borbenu utakmicu, ali malo sam razočaran ishodom. Nije lako kada dođeš u momčad tijekom sezone, kada s njima ne odradiš pripreme, i trebat će mi možda tri ili četiri utakmice da se uhodam i da vidim koje sve promjene moram napraviti. Neki igrači su u ovom susretu odigrali odlično. Moramo biti momčad koja će se u svakoj utakmici boriti do posljednjeg daha i moramo pronaći način kako da ovakve utakmice pobijedimo, a ne da ih izgubimo'', prokomentirao je novi glavni trener Medveščaka Doug Shedden.

Druga trećina donijela je više akcije te su navijači imali priliku vidjeti čak pet pogodaka. Igrači Dinama su prvi iskoristili šansu za pogodak. U 26. minuti Pjotr Sčastlivij je osigurao 1:0, da bi četiri minute kasnije osobnu statistiku popunio i Maris Bičevskis. Samo 22 sekunde nakon što je Bičevskis zabio za 2:0, Medvjedi su uzvratili na isti način zabivši dva brza gola. Prvo je mrežu Masalskisa načeo Matt Anderson, a tri minute poslije njega ponovo ju je zatresao i Patrick Bjorkstrand. Ipak, trećina nije završila u egalu. U 40. minuti sreća se našla na strani Dinama koji je iz situacije s igračem manje još jednom osigurao prednost (Darzinš).

''Igrali smo dobro kao momčad, vratili smo se u igru nakon onih 2:0 i zabili važne golove. Imamo novog trenera i moramo se prilagoditi na novi sustav igre i na njegov način rada'', izjavio je Aaron Palushaj dodavši:

''U posljednjih nekoliko utakmica igramo puno bolje, kao cjelina, i kreiramo više šansi.''

U posljednju trećinu obje su momčadi ušle ''nabrijane'' i samo s jednom namjerom, da osvoje bodove. Medvjedi stoga u 45. minuti nikako nisu željeli propustiti powerplay koji im se otvorio zbog dvominutne kazne Andrisa Dzerinsa. Asistenciju Pascala Pelletiera i Marka Katica iskoristio je Martin St. Pierre. Rezultat 3:3 na semaforu stajao je do 58. minute, ali tada je Darzinš upisao svoj drugi pogodak. U posljednjim sekundama igre Medvjedi su napravili pritisak u trećini domaćina i sa zvukom sirene uputili su pak u mrežu Masalskisa, ali suci nakon pregledavanja snimke nisu priznali pogodak.

DINAMO RIGA - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

RIGA – Arena Riga. Gledatelja 5480. Suci: Bulanov, Gušev, Medvjedev, Sadovnikov.

1:0 DIN Sčastlivij (Saulietis, 26)
2:0 DIN Bičevskis (Darzinš, Dzerins, 30)
2:1 MED Anderson (Palushaj, Hutchinson, 31)
2:2 MED Bjorkstrand (34)
3:2 DIN Darzinš (Indrašis, Sotnieks, 40) SH1
3:3 MED St. Pierre (Katic, Pelletier, 45) PP1
4:3 DIN Darzinš (Indrašis, M. Redlihs, 58)

DINAMO RIGA: Masalskis, Sedlaček, Genoway, Porejs, Darzinš, Sotnieks, Skvorcovs, Saulietis, M. Redlihs, Jerofejevs, Sčastlivij, Dzerins, Pujacs, Grinbergs, Cibulskis, Indrašis, Bukarts, Hossa, Meija, Upitis, Bičevskis.

KHL MEDVEŠČAK: Dekanich, Tomljenović, Popovic, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Pelletier, Palushaj, Martinović, Hutchinson, Anderson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Stewart, Morrisonn, Katic, St. Pierre.

ISKLJUČENJA: Dinamo Riga 16, Medveščak 4.