Unatoč borbi Medvjedi se iz Klagenfurta vraćaju bez bodova

Novosti iz EBYSL-a 23.11.2013.
Medveščakova U18 momčad upisala je poraz u Klagenfurtu. KAC je pobijedio 8:4.

Ovo je bilo drugi put ove sezone u Erste Bank juniorskoj ligi da su Medvjedi i KAC-eri odmjerili snage, a u prvoj utakmici koja je odigrana na zagrebačkom Velesajmu Medvjedi su isto tako ostali bez bodova (2:4).

Igrači Klagenfurta već su u prvoj trećini osigurali prednost od tri gola, a sve je krenulo od pogotka Sandra Seifrieda u 3. minuti, da bi nakon toga u 8. mrežu Luke Valenčića zatresao Philipp Adlassnig, a u 18. iz powerplaya Daniel Obersteiner. No, unatoč tome Medvjedi se nisu predali, te su u drugoj trećini smanjili na 3:2 s dva brza gola. U 30. je vratara Jakoba Holzera iznenadio Marijan Buljanović, a samo 26 sekundi kasnije i Luka Matošić. Šest minuta kasnije ponovo je bio točan igrač KAC-a Obersteiner, ali već iduće minute Medvjedi su bili u situaciji s igračem više što su i iskoristili, a u strijelca se upisao Jan Smolec. Ipak i druga je dionica završila s razlikom od tri gola (6:3) u korist domaćina (Seifried, Witting).

U posljednjoj trećini Medvjedi su uložili svu snagu kako bi promijenili rezultat na semaforu i više su napadali od KAC-era, omjer udaraca na gol bio je 7:3, ali bilo je prekasno za veliki preokret. Tračak nade ukazao se u 47. minuti kada je Luka Jarčov smanjio na 6:4, ali Waldner i Kau su već u idućoj minuti postavili konačnih 8:4.