Vesce: Mi smo imali više prilika, ali Traktorov specijalni tim je bio odličan

Izvještaj 24.11.2013.
Medveščak je u Ledenoj odigrao uzbudljivu utakmicu na kojoj je postignuto 9 pogodaka i u kojoj je u jednom trenutku imao 2 pogotka prednosti, da bi Traktor odličnom igrom u posljednjoj trećini osigurao prvi, a zatim nakon izvođenja kaznenih udaraca i drugi bod.

"Prve dvije trećine bile su tijesne, ali mi smo ipak poveli s dva gola razlike. No, oni su zabili shorthanded i power play gol, a to su stvari od kojih se moramo obraniti. Kada imaš vodstvo i zabiješ 4 gola, to trebaš i zadržati i osigurati tri boda. Ovo nam nije prvi put da smo doma izgubili na ovakav način i poradit ćemo na tome da se više ne dovodimo u tu situaciju", osvrnuo se na utakmicu trener Mark French.

Utakmica nije mogla bolje početi za Medveščak, već u drugoj minuti stajalo je 1:0 na semaforu zahvaljujući Michaelu Ryanu koji je uspio ugurati odbijanac iza Garnettovih leđa. U 6. minuti Artamonov je iskoristio dobar screen pred Brustom i izjednačio rezultat. U 10. Medvjedi su imali igrača manje, ali zahvaljujući brzim Walkeru i Bjorkstrandu, čak su i priprijetili Traktorovom golu.

"Oni su svake godine jaki tako da nas nisu iznenadili, ali dali smo im previše prostora za igru. Ove sezone smo već nekoliko puta izgubili kada smo imali dva gola prenosti, a u ovoj utakmici problem su bili njihovi "special teams". Zabili su shorthanded gol i imali su par powerplay golova", rekao je Ryan usput prokomentiravši svoje dva gola:

"Dosta šutiram, a i imam dobre suigrače u liniji, tako da su i golovi tu."

U 26. minuti Ellison je bio na klupi za kažnjene, a odličnu priliku za goste imao je Darzinš, ali nije uspio savladati pak i poslati ga u praznu mrežu. U drugoj trećini Traktor je uputio 12 udaraca na gol Brusta, dok su Medvjedi pucali samo 5 puta, što je u potpunosti suprotno prvoj trećini kada je Medveščak uputio čak 20 udaraca naspram gostujućih 7.

U prvoj minuti posljednje trećine Medveščak je preuzeo vodstvo, strijelac je bio Vesce uz pomoć Garnettove kacige. Linglet je u 46. minuti izludio obranu gostiju i izborio isključenje, a budući da je na klupi gostiju već bio jedan igrač, Medvjedi su imali minutu 5-na-3, ali nije im trebalo ni pola od toga vremena da Vesce zabije svoj drugi pogodak. Unatoč igraču manje, Traktor je uspio smanjiti na 3:2, a zatim dvije minute kasnije i izjednačiti. Medveščak je u 49. uzvratio preko Ryana koji je postigao svoj drugi gol večeri, ali to nije bilo sve što su gledatelji u Ledenoj mogli vidjeti, gosti su ponovno uspjeli izjednačiti u 52. minuti.

"Utakmica je bila teška. U posljednjoj trećini imali smo problema s kaznama. Imali smo vodstvo koje smo ispustili upravo zbog kazni, što su igrači Traktora iskoristili. Mi smo imali više prilika, ali njihov specijalni timovi bili su odlični i napravili su razliku", izjavio je Vesce.

Unatoč dominaciji Medvjeda u produžetku, mreže se nisu tresle i pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca u kojemu je Darzinš donio pobjedu Traktoru.